Kuldar Sikk ja Benediktas Vanagas
Kuldar Sikk ja Benediktas Vanagas — FOTO: Scanpix

Kuldar Sikk ja Benediktas Vanagas lõpetasid Dakari maratonralli kaheksanda kohaga. Ralli arvestuse võitis 61-aastane hispaanlane Carlos Sainz.

Tänase finišiga sai läbi 12 lõputuna näivat etappi. Selja taga on 4727 kilomeetrit kiiruskatseid ja üle 3000 kilomeetri ülesõite. See teeb kokku meeletu, ligi 8000-kilomeetrise seikluse mööda Saudi Araabia inimtühja kõrbemaastikku, liivaluiteid, kiviseid mäeahelikke, kruusa, kiviplatoosid ja teisi pinnasevorme, mida võib ette kujutada.

Kui lisada siia iga katsega süvenev väsimus, kurnatus, magamatus, päevased kuumakraadid ja öised miinuskraadid, siis on selge, miks Dakari ralli on maailma raskeim kestvussõit nii osalejatele kui ka masinatele.

Benediktas Vanagas ja Kuldar Sikk on kangelased, kes said Dakar 2024 jooksul hakkama millegagi, mida on võimatu sõnadesse panna. Midagi, milleks on suutelised väga vähesed.

Võitjad on aga kõik vaprad 778 meest ja naist kaheksast võistlusklassist, kes sellele hullumeelsele katsumusele kaks nädalat tagasi vastu läksid.

Saudi Araabias sõidetav Dakari maratonralli sai tänasega lõpu. Viimase päeva tipphetked täna õhtul kell 20.30 TV6s!