Video: Crosskartide rallisprindi võitis Martin Juga, sarja liidrina jätkab Martin Järveoja

Martin Juga võitis Raadi etapi
Martin Juga võitis Raadi etapi — FOTO: Pille Russi

Crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistluste neljanda etapi Raadil võitis Martin Juga, kes jääb sarja liidrist Martin Järveojast nüüd vaid ühe punkti kaugusele.

Juga saavutas kuue katse läbimise koguajaks 19.49,871, Järveoja kaotas talle ligi 15 sekundiga, kolmanda kohaga lõpetanud Andre Kiil 27 sekundiga.

“Terve päeva sõitsin kindla peale, pole mõtet karti ära lõhkuda ja eksimiskohti oli päris palju. Tuli mõistusega sõita,” lausus Martin Juga. “Päeva edenedes läksid sõidutempo ja -rütm aina paremaks. Enne viimast vooru olin umbes kümne sekundiga liider, läksin viimasesse vooru rahulikult sõitma, endale tundus paras piimavedaja kiirus, aga aeg tuli hea. Üle ei pingutanud ja vigu ei teinud.”

Neljanda etapi rada kattus osaliselt Rally Estonia kiiruskatsega Raadil, mida Martin Järveoja on korduvalt läbinud Ott Tänaku kaardilugejana. “Rally Estoniaga võrreldes oli rada veidi muudetud, mõne kiire koha peale lisatud aeglasemaid lõike. Väga lahe rada oli, kindlasti ei olnud lihtne sõita,” lausus Järveoja. “Osalejate nimekiri läheb iga võistlusega järjest tugevamaks. Hommikul mõtlesin, et kui jõuaks poodiumile, oleks vägev. Lõpuks võttis Martin Juga seljavõidu, aga teise kohaga olen samuti väga rahul.”

Crosskart 125 klassi võitnud Armin Raagile oli Raadil sõidetu esimeseks sprindivõistluseks üldse. “Täiesti uus kogemus,” lausus ta. “Nagu vale liigutuse teed, oled kohe kraavis. Vahel pidurdasin liiga vara, siis jälle liiga hilja, aga lõppkokkuvõttes läks hästi.”

Väljaspool meistrivõistluste arvestust osalenud SSV-de klassis oli parim Toomas Veske. “Imestan, et sõitsime crosskartidele suhteliselt lähedased ajad, sest kui kardid said pikal sirgel kätte 150-160 km/h, siis meie 120. Lisaks veel kaaluerinevus, meie autod kaaluvad tonni, crosskardid poole vähem.”

Sarja viimane etapp sõidetakse 14. oktoobril. Toimumiskoht on veel lahtine.

Raadi võistluse tulemused

Crosskart Xtreme: 1. Martin Juga, 2. Martin Järveoja, 3. Andre Kiil, kõik Speedcar Wonder.

Crosskart 125: 1. Armin Raag, 2. Geir Genor Muttik, 3. Ralf Lippus.

SSV: 1. Toomas Veske, Can-Am Maverick, 2. Tarmo Rühka, 3. Jaan Kollo, mõlemad Can-Am Maverick X3.

Punktiseis pärast IV etappi

Crosskart Xtreme: 1. Martin Järveoja 71, 2. Marin Juga 70, 3. Marko Ringenberg 50.

Crosskart 125: 1. Armin Raag 20, 2. Geir Genor Muttik 17, 3. Ralf Lippus 15.

SSV: 1. Toomas Veske 20, 2. Tarmo Rühka 17, 3. Jaan Kollo 15.