Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Benediktas Vanagas / Kuldar Sikk esitlesid uut Dakari ralli autot

Benediktas Vanagas (paremal) ja Kuldar Sikk esitlesid Vilniuses uut autot.
Benediktas Vanagas (paremal) ja Kuldar Sikk esitlesid Vilniuses uut autot. — FOTO: Andrius Laucius

TOYOTA GAZOO Racing Balticsi sõitjad Benediktas Vanagas / Kuldar Sikk esitlesid Vilniuses uut Dakari ralli autot ning tutvustasid plaane.

Uus Toyota GR DKR Hilux on edasiarendus eelmisel aastal kasutatud mudelist. Toruraamile ehitatud auto jõuallikaks on kahe turboga 3,5liitrine V-6, mis arendab 400 hj ja 660 Nm. Nelikveolise auto kuuekäiguline käigukast on järjestiklülitustega.

“Tänavuse ja eelmise aasta auto erinevused on väga väikesed: toruraami uus struktuur annab veidi parema kaalujaotuse, uus on ka esitiibade kuju,” rääkis Vanagas. “Auto jõudis Lõuna-Aafrikast Leetu kolm nädalat tagasi. Oleme teinud vaid ühe lühikese, umbes 50kilomeetrise testi liivakarjääris. Suurem test on plaanis enne rallit Saudi Araabias.”

Vanagas lisas, et esimene eesmärk on Dakari rallil finišisse jõuda. “Kui oleme piisavalt targad, võime sõita esikümnesse, ka esiviisikusse. Selleks tuleb vältida suuri vigu. Dakari võidab meeskond, kes teeb teistest vähem vigu.”

Vanagase kaardilugeja Kuldar Sikk ütles, et rallil tuleb rahulikult võtta. “Dakar on pikk võistlus, hoopis teise iseloomuga kui n-ö tavaralli,” lisas Sikk. “Hea tulemuse eeldus on alati finišisse jõudmine. Mingeid illusioone ma tegema ei hakka, vaatame, kuidas võistlus kulgeb.”

Eestist osalevad Dakari rallil veel Urvo Männama / Risto Lepik. Dakari ralli sõidetakse 5.-19. jaanuarini Saudi Araabias.

Vahendas, autosport.ee