Varik ja Kunnas jätkavad MM-sarjas teisel kohal

Foto: WSC Sidecarcross

Nädalavahetusel toimus Tsehhis kuulsal Loketi krossirajal külgvankrite maailmameistrivõistluste teine etapp. Kert Varik ja Lari Kunnas tulid etapil viiendale kohale ja jätkavad sarja kokkuvõttes teisena.

Kahjuks hakkas meie esipaaril viltu vedama juba enne etapi algust. Kogu meeskonda tabas mingi salapärane viirus ja kõige kõvemini sai pihta just Kert Varik, kes laupäeval enne treeningute algust ennast väga halvasti tundis. Õnneks suudeti Kert etapi alguseks jalgadele tohterdada ja mehed said etapist osa võtta. Oma kvalifikatsioonigrupis suutis Varik ja Kunnas viienda koha võtta lunastasid sellega stardikoha esiritta. Teises grupis suutis sama tulemuse välja sõita Gert Gordejev ja Kaspars Stupelis.

Pühapäeval toimunud esimene võistlussõit ei läinud meie kummalgi paaril nii nagu oleks soovinud. Variku ja Kunnase tsiklit tabasid probleemid küttesüsteemiga ning tuli õnnelik olla, et üldse finishisse jõuti. Vaatamata probleemidele suutsid mehed sõidu kümnenda lõpetada ja tähtsaid punkte teenida. Ka Gordejev ja Stupelis olid avasõidus hädas tehnikaga ja neil läks nii kehvasti, et finishisse ei jõutudki. Sõidu võitsid Koen Hermans ja Nicolas Musset (Holland, Prantsusmaa), teise koha said Etienne Bax ja Ondrej Cermak (Holland, Tsehhi) ja kolmanda koha Gert Van Werven koos Ben Van Der Bogaartiga (Holland).

Teiseks sõiduks olid Varik ja Kunnas tsikli korda saanud ning meestel õnnestus võidelda kõrgemate kohtade eest. Vaatamata nigelale stardile suutis Varik ja Kunnas sõidu lõpuks neljandana lõpetada. Ka Gordejevi ja Stupelise sõiduvahend pidas teise sõidu vastu. Hea stardi järel olid mehed esikümnes, kuid teise paari sõidueksimus kukutas meie mehed viimaste sekka. Sealt suudeti lõpuks hea hooga tulla kaheteistkümnendaks. Võidu võtsid teisest sõidust Julian Veldman ja Glenn Janssens (Holland, Belgia), teise koha teenisid Hermans ja Musset ning kolmanda koha Marvin Vanluchene ja Robbie Bax (Belgia, Holland).

Etapi kokkuvõttes tulid Varik ja Kunnas 29 punktiga viiendale kohale. Gordejev ja Stupelis olid 9 punktiga seitsmeteistkümnendad. Hooaja esimese etapivõidu teenisid 47 punktiga Hermans ja Musset, teise koha said 34 punktiga Veldman ja Janssens ning kolmanda koha 34 punktiga Van Werven ja Van Der Bogaart. Sarja kokkuvõttes on liidrikohal 74 punktiga Bax ja Cermak. Varik ja Kunnas on 71 punktiga teisel kohal ning Van Werven ja Van Der Bogaart 67 punktiga kolmandal kohal. Gordejev ja Stupelis on kahe etapi järel 25 punktiga 16. kohal.

Järgmine etapp sõidetakse 25. juunil ränkraskel Lommeli krossirajal Belgias.