Vägev, Harri Kullas tuli AMA motokrossi etapil kuuendale kohale

Harri Kullas
Harri Kullas — FOTO: Harri Kullas #151 Facebook (ERAKOGU)

AMA motokrossi sarja üheksas etapp toimus sellel nädalavahetusel Unadilla krossirajal. Etapist võtsid osa ka kolm eestlast. Esmakordselt AMA sarja etapil osalenud Harri Kullas sai hakkama võimsa saavutusega. Kullas lõpetas mõlemad võistlussõidud seitsmendana ja etapi kokkuvõttes tuli ta kuuendaks.

Ajasõidus 12. koha saanud Kullas tegi esimeses võistlussõidus suurepärase stardi ja ta tuli üle “holeshoti” joone teisena. Teda suutis edestada vaid sarja liider Jett Lawrence. Sõidu edenedes langes Kullas seitsmendale kohale. Seitsmendal kohal sõites näitas Harri sellist tempot, et seljatagant talle enam keegi lähemale tulla ei suutnud ning finishisse jõudiski Kullas suurepärasel seitsmendal kohal. Ajasõidus 28. koha saanud Tanel Leok alustas sõitu kolmandas kümnes. Leok võitles terve sõidu jooksul punktikohale jõudmise eest, kuid kahjuks jäi natuke puudu. Tanel tuli finishisse 22. kohal, punktikoht jäi 6 sekundi kaugusele. Sõiduvõidu eest võitlesid pikka aega Lawrence ja Chase Sexton. Ühel hetkel aga Sexton kukkus ja langes kolmandale kohale. Teiseks tõusnud Dylan Ferrandis näitas sõidu lõpus suurepärast kiirust ja ta liikus seni vaid võite tunnistanud Lawrence´ile lähemale. Lawrence siiski kontrollis olukorda ja võttis esikoha, Ferrands lõpetas teisena ja Sexton kolmandana.

Teises sõidus tegi Kullas taas super stardi ja ta võitles taas Jett Lawrence´iga stardivõidu eest. Sarja liider oli napilt jälle parem. Järgmiste ringide jooksul langes Kullas viiendale kohale. Seljatagant olid kiiremas tempos veel tulemas Ferrandis ja Plessinger, kes mõlemad Harrist ka möödusid. Sõidu teise poole sõitis Kullas kindlalt seitsmendal kohal ja keegi talle lähedale enam ei jõudnud. Harri lõpetas sõidu taas suurepärasel seitsmendal kohal. Leok alustas sõitu 25. koha piirimailt. Esimeste ringidega tõusis Tanel punktikohale, kuid seejärel langes sealt jälle välja. Sõidu lõpp oli Leokil aga tugev ja ta võitles ennast 18. kohale ning teenis esimesed AMA sarja punktid. Esikoha eest võitlesid Lawrence ja Sexton, kuid sarnaselt avasõidule kontrollis kogu sõitu Lawrence. Sõidu teises pooles hakkas ta Sextoniga vahet suurendama ning võttis lõpuks jälle esikoha. Võiduga kindlustas Jett ka 450 klassi meistritiitli endale. Sexton lõpetas sõidu teisena ja Ferrandis kolmandana.

Harri Kullas: “Väike üllatus kindlasti, suurepärane kross ja kõik see korraldus. Tunne kindlasti hea saime mingisuguse tulemuse kirja, nüüd on siit hea edasi minna. Järgmised kaks etappi proovime sama või isegi natukene paremini.”

Tanel Leok: “Tulemus ei olnud küll kõige parem aga teine sõit võin väga rahule jääda oma sõiduga. Tulin tagant, ning kui vaatan ringiaegasid siis oli kiiruselt kaheteistkümnes aeg. Parem start siis kindlasti oleks saanud veel kiiremini sõita. Minu jaoks oli see okey, eks sisetunne ütleb, et oleksin saanud veel kiiremini sõita”

Etapi kokkuvõttes tuli Kullas 28 punktiga kuuendale kohale. Leok tuli kolme punktiga 23. kohale. Esikoha teenis 50 punktiga Lawrence, teine oli 42 punktiga Sexton ja kolmas 42 punktiga Ferrandis.

250 klassis oli võistlustules Jörgen-Matthias Talviku. Ajasõidus sai ta kirja paremuselt kahekümnenda ringiaja. Esimest võistlussõitu alustas Talviku väljaspool punktikohta. Sõiduga suutis Talviku ennast punktikohale tõsta, kuid sõidu keskel tuli sisse sõiduviga ja see langetas meie mehe taas punktikohalt välja. Finishisse jõudis Talviku 23. kohal. Avasõidu võitis Levi Kitchen, teine oli Hunter Lawrence ja kolmas Jo Shimoda.

Teises sõidus tegi Talviku üsna sarnase stardi avasõidu ja ta pidi jälle võitlema selle eest, et punktikohale tõusta. Sõidu jooksul tõusiski ta vahepeal punktkohale, kuid siis langes sealt jälle välja. Sõidu teises pooles püsis Talviku 20. kohal ja näis, et punktikoha suudab ta ära võtta. Lõpus sai siiski üks konkurent temast mööda ja Jörgen-Matthias lõpetas sõidu 21. kohal. Sõidu võitis Justin Cooper, teine oli Lawrnece ja kolmas Shimoda.

Jörgen-Matthias Talviku: “Teine ring hüppasin ühe hüppe natukene pikaks ja esiratta kodarad läksid katki. Päris raske oli lõpuni saada.”

Etapi kokkuvõttes sai Talviku 26. koha. Etapivõidu teenis 44 punktiga Lawrence, teine oli 43 punktiga Kitchen ja kolmas 41 punktiga Cooper. Lawrence´i edu teiseks tõusnud Cooperi ees on nüüd 22 punkti. Kolmandal kohal on Shimoda, kes kaotab liidrile 35 punktiga.