Reklaam sulgub sekundi pärast

Uskumatu Võidusõit alustas hooaega Kuningamäe kardirajal

Harrastajate kardisari alustas uut hooaega.
Harrastajate kardisari alustas uut hooaega. — FOTO: Pille Russi

Harrastajate kardisari Uskumatu Võidusõit alustas hooaega Kuningamäe kardirajal. Võistlema asus koguni 60 sõitjat.

Võistlusklassis Raket, mis jagunes omakorda veel Algajate ja Pro kategooriateks, valitses esimest päeva poolt Erik Bronski. Talle polnud vastast ei kvalifikatsioonis ega esimeses võistlussõidus. Kaugele maha ei jäänud aga Henri Türkel, kes kui varjuna Bronski järel sõitis. Teises võistlussõidus kohad vahetusidki ning Türkel noppis esimese võidu. Märgades tingimustes peetud kolmandas võistlussõidus polnud Türkelile aga sootuks vastast, edestades konkurente rohkem kui 30 sekundiga. Teisena lõpetas Remi Rosental ja kolmandana Bronski. Rosentalile tähendas see etapivõitu Algajate kategoorias, Türkelile Pro klassis. Bronski lõpetas Pro klassi teisena, Anett Vainumäe kolmandana.

Micro klassis domineeris Hans Pettai, kes noppis võidud kõigis võistlussõitudes. Nii kvalifikatsioonis kui kahes võistlussõidus lõpetas teisena Armand Rüütli, kuid viimases stardis noppis teise koha ja ka parima ringiaja Ron Romet Pärn, kes päeva algul tahaplaanile jäi. Pettai järel läks Micro 60 klassi teine koht Rüütlile, kolmas koht Pärnale.

Minis ei jätnud teistele sõnaõigust Argo Algma, kes edestas konkurente kõigis jõuproovides. Esikolmiku kohtadele käis aga tihe heitlus Ragnar Loorbergi, Jaan Markus Laidmetsa ning Martin Randmäe vahel. Kõigi startide jooksul kohti vahetanud trio tugevaimaks osutus Laidmets, kelle järel tõusis poodiumile veel Loorberg.

Rotax Junioris näitas kogu võistluspäeva vältel parimat kiirust Karl Jakob Tamme, kes võitis kvalifikatsiooni ning veenvalt ka esimese võistlussõidu. Teine võistlussõit avas aga kõik kaardid, kui Tamme esikohalt eksis ning liidriohjad kaotas, kukkudes koguni viiendaks. Sõiduvõit läks Kert Lahele Evert Gutmanni ees. Viimases stardis oligi teravaim Gutmann, kes edestas finišijoonel Lahte ja Lui Kaevu. Tamme leppis neljanda kohaga. Päeva kokkuvõttes võitis Kert Laht, napilt kaotasid talle Gutmann ja Tamm.

Osalejaterohkes Rotax Maxis seljatas kõik Märt Valdmees, kellele ligilähedast tempot suutis näidata vaid Kevin Lääne. Mõlemas võitlussõidus lõpetati teistest kaugel ees. Kolmandat kohta jagasid Tiit Paju ja Martin Preismann, kes võrdsetel punktidel ka selles järjekorras lõpetasid.

Rotax DD2 võistlussõitudes polnud vastast Hugo Partsile, kes rohkem kui 20-sekundilise eduga teiste ees finišeerus. Mõlemas sõidus lõpetas teisena Elmo Jõeleht. Kolmandale kohale heitlesid Sten Sugasepp ja Margus Kingu, kuid viimases sõidus edestas Sugasepp konkurenti, mis tagas talle ka poodiumikoha.

Kiireimas KZ2 klassis võitis Marko Leotoots, kes debüteeris käikudega kartidel. Poodiumikohtadele käis Leotootsi taga aga tihe heitlus. Vaid punktiliste vahedega tõusis poodiumi teisele astmele Tambet Zirel Margus Kukke ees.

Neljataktiliste kartide arvestuses võitis Martin Preismann Ants Vähesoo ees. Retro klassis võidutses Juhan Ansper Aadu Krooni ning Toomas Hunti ees. Klassi Retro N võidu teenis Kalev Piksar, teisena lõpetas Rauno Roo ja kolmandana Sander Pajumets.