Reklaam sulgub sekundi pärast

Tridens Eesti motokrossi meistrivõistluste auhinnafond on üle 16 000 euro

Eesti meistriks motokrossis kuulutati Tanel Leok
Eesti meistriks motokrossis kuulutati Tanel Leok — FOTO: Igor Tseskidov

AS Tridens jätkab tänavu Eesti motokrossi meistrivõistluste nimisponsorina ja seda juba kümnendat aastat järjest. Juubelihooaja puhul on uuendusena igal etapil auhinnafondiks sõitjatele vähemalt 4000 eurot.

Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon ja AS Tridens sõlmisid koostöölepingu, mille kohaselt jätkab AS Tridens ka tänavu Eesti motokrossi meistrivõistluste nimisponsorina.

“Meie koostöö on kestnud kümme aastat ning selle pika aja jooksul oleme üheskoos korraldanud kõrgetasemelisi võistluseid ja pakkunud pealtvaatajatele tipptasemel motokrossi üle Eesti. Iga aasta oleme proovinud spordiala arendada ja midagi uut pakkuda, mistõttu tänavu väärtustame sõitjate sooritusi veelgi enam ning panime koostöös Tridensiga igale etapile välja 4000 eurot auhinnaraha,” rääkis Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni peasekretär Helen Urbanik.

Auhinnaraha jaguneb klasside 85cc, MX2Jun, MX2, MX1, Quad Open ja Külgvankrid parimate vahel ning lisaks paneb noorteklasside nimisponsor Hartwall Jaffa 50cc, 65cc ja 85cc Eesti meistritele välja eraldi rahalised eriauhinnad. “Mida tugevam on meie kodune sari, seda parema karastuse saavad meie motokrossi tulevikulootused, et minna Eestist välja võistlema ja seal ka edukalt läbi lüüa. Seetõttu otsustasime ka noori motiveerida ja nendele eraldi auhinnad välja panna,” lisas AS Tridens NNN.

Tänavused meistrivõistlused, kuhu kuulub neli etappi, on taas sellised, kus etapid sõidetakse ühe nädalavahetuse kahel päeval, välja arvatud Tihemetsas peetavad etapid, kus juulis toimub vaid quadracerite ja septembris sooloklasside etapp.

“Tridensi nime kandvad meistrivõistluste etapid toimuvad Eesti parimatel krossiradadel Türil, Karksi-Nuias, eelpoolmainitud Tihemetsas ja alles üle-eelmisel aastal valminud atraktiivses Lange motokeskuses,” tutvustas EMF-i motokrossikomisjoni esimees Lembit Nõlvak.

“Nagu eelnevatel aastatel, on ka tänavu meistrivõistlustel stardis meie enda tippsõitjad, kes osalevad erinevatel motokrossi tiitlivõistlustel väljaspool Eestit. Lisaks kohalikele parimatele on Tridens motokrossi Eesti meistrivõistlusele oodata ka kõikide naaberriikide tugevaid motosportlaseid ja neid igasse võistlusklassi,” lisas Nõlvak.

Tänavu 66-ndat sünnipäeva tähistava Eesti motokrossi meistrivõistluste avaetapp toimub 10.-11. mail Türi külje all asuvas Kihli motokeskuses.

Tridens motokrossi Eesti meistrivõistlused 2014 kalender:

10.-11. mai Türi, Kihli motokeskus
7.-8. juuni Karksi-Nuia, Ainja krossirada
12. juuli Tihemetsa, Lauri krossirada (ainult quadracerid)
23.-24. august Tartu, Lange motokeskus
6. september Tihemetsa, Lauri krossirada (soolod)