Terminal Oil rallikrossi Eesti meistrivõistluste neljas etapp sõideti troopilises kuumuses

Eile toimus Põltsamaa lähistel Piiroja rajal rallikrossi Eesti meistrivõistluste neljas etapp. Starti tuli 86 sõitjat nii Eestist, Lätist, Leedust kui Soomest.

Supercari sõitu juhib Maiko Tamm. Foto: Marko Leesi

Võistluspäeva jooksul oli temperatuur pidevalt üle 32 kraadi ja troopiline kuumalaine pani nii korraldusmeeskonna kui ka võistlejate vastupidavuse tugevalt proovile. Ka rajaolud olid kuumuse tõttu vägagi keerulised, kuna rada kuivas kiiresti ja võidusõit keris üles tugeva kruusa- ja tolmupilve, mis nähtavuse kohati nullilähedaseks muutis. Samuti tekkis rajale nii kruusavalle kui sügavaid auke, mille tagajärjel purunesid mitmed rehvid ja kaitserauad.

Eesti meistrivõistluste sarja kõige võimsamate autode klassis Supercar võidutsesid taaskord Mitsubishi Lancer Evod. Mitmendat etappi järjest tõusis poodiumi kõrgeimale astmele 18aastane Maiko Tamm, (Tamm Racing).

Kodupubliku ees saavutas teise koha Arvo Kask, kes sel hooajal sõidab uhiuue võistlusautoga, millega kahjuks seni sel hooajal tehniliste viperuste tõttu finišeeruda ei ole õnnestunud. Vaatamata finaalsõidu kolmandal ringil purunenud rehvile suutis Kask konkurente meisterlikult selja taga hoida ning finišeerus veljel sõites kodupubliku ovatsioonide saatel teisena.

Kolmandale kohale tuli pikki aastaid autokrossis võidutsenud ning rallikrossi meistrivõistluste selle hooaja esimesel etapil Touringcar klassis kätt proovinud Sigmar Tammemägi.

Tagaveoliste ehk Touringcar klass pakkus päeva jooksul äärmiselt põnevaid sõite, kuid finaalis võidutses taaskord kindlalt Rommi Pukk (Ligur Racing, BMW 120). Teisele kohale sõitis end Andreas Aruaas (Kiil Racing, Ford Fiesta) ning kolmanda koha saavutas Võrumaalt pärit võistleja Priit Rebane, kes sel hooajal samuti sõidab uue võistlusautoga (Volvo C30, Yellow Racing).

Super1600 ehk esiveoliste autode täiskasvanute arvestuses jõudsid sel korral pjedestaalile kaks esmakordselt sel hooajal kaasa tegevat võistlejat. Päeva jooksul näitas häid tulemusi küll eelmisel etapil võidutsenud Marko Muru, kuid tehnilistel põhjustel ta finaalsõidu starti ei ilmunud. Põneva mõõduvõtu tulemusena sõitis end pjedestaali kõrgeimale astmele alles eelmisel etapil rallikrossi debüüdi teinud Sergei Bronski (Ligur Racing, Renault Clio). Teisele kohale õnnestus end sõita Leedust pärit võistlejal Rytis Rutkauskasel (Audi A1, NR Racing Team) ja kolmanda koha saavutas Ford Ka’l võistlev Reinsalu Spordi sõitja Kristjan Kutsar.

Esiveoliste junior arvestuse ehk Super1600 Junior klassi esimene koht kuulus taaskord Robin Allikule (Tikkri Motorsport, Honda Civic), kes on nüüdseks võitnud kõik neli järjestikust etappi ja on sellega hetkel klassi üldarvestuses punktitabeli liider.  Teise koha saavutas Laur Johannes (Lada Kalina, Yellow Racing) ning kolmandale kohale tuli vaid 11aastane Albert Ako Kokk (Murakas Racing, Honda Civic).

Uhiuues klassis Crosskart 125, kus jõudu võtavad päris noored sõitjad, sai neljandat korda esikoha punktilisa Armin Raag (CKR Estonia) kes on hetkel samuti klassi üldarvestuses punktitabeli liider.  Teisele kohale sõitis KK Motorsport meeskonna võistleja Jonathan Lee Mäe ning kolmandana ületas finišijoone taaskord Georg Steve Supper (Aluvere Ring).

Teises sel aastal lisandunud täiskasvanute arvestuses, Crosskart 650 võistlusklassis astusid pjedestaalile kolm KK Motorsport klubi sõitjat. Esikoha saavutas Karl Martin Miliste, teise koha Laur Langeproon ja kolmandale kohale sõitis end Rait Sööt.

Ülipõnevas Crosskart XTREME klassis toimus Piiroja rajal taaskord ohtlik intsident, kus Soomest päris GRŽ Race klubi võistleja Pasi Penttinen põrkas finaalsõidus kokku kaasvõistlejaga ning sai vigastada. Kuna võistlejat ei tohtinud enne kiirabi lisabrigaadi saabumist võistlusmasinast eemaldada ega masinat rajalt ära vedada, tekkis võistluspäeva pea tunnine paus. Soome võistleja toimetati Tartu haiglasse täiendavasse kontrolli ning tänaseks on mees tagasi kodus.

Adrenaliinirohkes finaalheitluses võitis esikoha teine GRŽ Race klubi sõitja Riku Huuhka (Speedar Wonder), teisele kohale sõitis end Kiil Racing klubi võistleja Andre Kiil (Semog Bravo Sport) ja kolmandale kohale tuli esmakordselt Eesti meistrivõistlustest osa võtnud Soome sõitja Mika Mattias Huttula (Järvis UA, Speedcar Xtreme).

Terminal Oil rallikrossi Eesti meistrivõistluste 2022 hooajal toimub veel kaks etappi. Järgmine etapp sõidetakse 30. juulil Kehala Ringil Lääne-Virumaal.