Tehtud! Kevin Saar võitis koduse EM-etapi

Lange motokeskuses toimus sel nädalavahetusel Quadide euroopa meistrivõistluste kolmas etapp. Kahe etapi järel sarjas liidrikohta hoidnud Kevin Saar võttis esikoha ka kodusel Lange etapil ning suurendas eduseisu oma suurima konkurendi Christopher Tveraeni ees.

Foto: WSC Facebook

Eile varutsikliga avasõidus sõitma pidanud ja teise kohaga leppima pidanud Kevin Saare mehhaanikud suutsid südaööks võistlustsikli mootori korda saada ja Kevin sai tänasesse avasõitu juba õige tsikliga tulla. Start õnnestuski Saarel suurepäraselt ja ta asus sõitu juhtima. Tema seljataga teise koha võttis sisse eilse avasõidu võitja Christopher Tveraen (Norra) ja kolmanda koha Roman Gwiazda (Poola). Saar ja Tveraen olid rajal selgelt kaks kõige kiiremat ja nad hakkasid järgmistel kohe eest ära minema. Sõidu edenedes suutis Saar ka norralasega pidevalt vahet suurendada ja sõidu teist poolt sai Kevin juba rahulikult kontrollida. Ta võttis lõpuks Tveraeni ees 12 sekundilise esikoha. Pool sõitu suutis kolmandat kohta enda käes hoida Gwiazda, kuid sõidu teises pooles ta kustus ja kolmandaks tõusis Joakim Granli (Norra). Sten Salujõe lõpetas sõidu kaheksandana, Priit Järvloo üheksandana ja Aleks Sale oli neljateistkümnes.

Etapi kolmas sõit hakka ärevalt Saare suurima konkurendi Tveraeni jaoks, kes stardi järel esimesel suurel hüppel teise koha pealt kukkus. Õnneks jäi norralane terveks ja ta sai sõitu jätkata viimaselt kohalt. Saar tõusis kohe norralase kukkumise järel poolaka Gwiazda järele teisele kohale. Kevin tegi poolakaga sotid kiirelt selgeks ning asus sõitu juhtima ja järgnevatega vahet suurendama. Samal ajal hakkas Tveraen jõuliselt kohti parandama ja ta tõusis üsna kiirelt esimese viie sekka juba. Sõidu teine pool kulges Saare juhtimisel ja kõik tundus olevat justkui kindlalt tema kontrolli all. Kaks ringi enne sõidu lõppu oli Saare tsikkel aga kummuli ja esikoht sattus tõsisesse ohtu. Õnneks oli Kevini edu piisavalt suur sellel hetkel ja ta jõudis oma masina ratastele keerata ja sõitu jätkata selleks hetkeks juba teisele kohale tõusnud Tveraeni ees. Viimased kaks ringi suutis Saar norralast enda seljataga hoida ja ta võttis ikkagi sõiduvõidu. Tveraen lõpetas teisena ja Granli kolmandana. Meie meestest jõudis lisaks Saarele finishisse veel vaid Salujõe, kes üheksanda koha sai.

Etapi kokkuvõttes teenis 72 punktiga esikoha Kevin Saar. Teiseks tuli 69 punktiga Tveraen ja kolmandaks 58 punktiga Granli. Mihkel Salujõe oli 36 punktiga kaheksas, Priit Järvloo 30 punktiga kümnes ja Aleks Sale 13 punktiga kuueteistkümnes. Sarja kokkuvõttes on liidrikoha 216 punktiga Saar. Teisel kohal on 191 punktiga Tveraen ja kolmandal kohal 158 punktiga Rick Haverdil.