Tanel Leok tuli Šveitsi MV etapil kolmandaks

6. juunil toimus Muri krossirajal Šveitsi motokrossi meistrivõistluste kolmas etapp. MX Open klassis oli seal kaasa sõitmas ka Tanel Leok, kes etapi kokkuvõttes 12000 pealise publiku ees kolmanda koha saavutas.

Juba hommikuses kvalifikatsioonis näitas Leok, et ta on poodiumikonkurentsis. Tanel sõitis välja paremuselt neljanda ringiaja, parimat aega näitas sakslane Max Nagl. Avasõidus tegi Leok hea stardi ja ta võttis sisse kolmanda koha. Seejärel tõusis Leok juba teiseks, kuid ring hiljem langes uuest kolmandaks. Sõidu keskel möödus Leokist Valentin Guillod, kuid Tanel sai omakorda kohe mööda enda ees sõitnud Alain Schaferist ning ta jätkas sõitu kolmandana. Kindla esikoha teenis lõpuks Nagl, teisena lõpetas Guillod ning kolmandana Leok. Teises sõidus võttis Leok stardi järel liidrikoha enda kätte. Leok suutis neli ringi esikohal püsida ja seejärel said temast mööda Guillod ning Nagl. Guillod suutis seejärel sõitu kuni finishini juhtida. Nagl lõpetas sõidu teisena ja Leok taas kolmandana.

Etapi kokkuvõttes tuli Leok 40 punktiga kolmandale kohale. Esikoha sai 47 punktiga Guillod ja teise koha 47 punktiga Nagl.