SUUR GALERII: Motokrossi EM-sarja pronksmedalist tegi kodustel võistlustel puhta töö

Tihemetsa kross 2023
Tihemetsa kross 2023 — FOTO: Igor Tseskidov

Möödunud pühapäeval toimus Tihemetsas motokrossi Eesti meistrivõistluste kolmas etapp. Fännide rõõmuks oli rajal ka paar päeva tagasi USA-st Eestisse naasnud 5-kordne Euroopa meister Kevin Saar ning quadide EM-sarja pronksmedalist Karl Robin Rillo.

Quad Open klassis võttis esikoha Karl Robin Rillo ning teise koha sai Rasmus Sõna. Mõlemad sõidavad RedMoto Racing klubi all. Kolmanda koha võitles välja Sõmerpalu Motoklubi sportlane Priit Järvloo.

Rillo sõnas, et Tihemetsa etapil osalemine oli tal küsimärgi all, sest ta vigastas end Inglismaa EM-etapil. „Eks valuvaigistid ja adrenaliin tegid oma töö, aga sõita sai,“ muigas Rillo.

Äsja saabusid ka quadide Euroopa meistrivõistluste lõplikud tulemused ning Rillo lõpetas enda hooaja selles sarjas pronksmedaliga. „Tegime kõike kogemuse pärast ja kolmanda kohaga välja tulla on kõiki ootuseid ületanud,“ ütles Rillo.

Taas Eestis võistlustules olnud Saar pidi paraku esimese sõidu tervislikel probleemidel katkestama. Ta selgitas, et suuresti mõjutas seda ajavahe, mis USA-st Eestisse reisides tekkis ning seetõttu on tema unekvaliteet kannatada saanud.

Rillo, Sõna ning Saar lähevad koos ka rahvuste krossile Eestit esindama. Saar tõdes, et ta on selle tiimiga rahul ja tal on hea meel, et poisid sel aastal tublit tööd on teinud. „Arvan, et üheskoos suudame hea tulemuse teha ja üksteist õpetada ka,“ lisas Saar.

Külgkorvide klassis ületas esimesena finišijoone Markus Normaku ja Lari Kunnase ekipaaž GasGas Motospordiklubist, nende järel Ülar Karing ja Oliver Sebastian Lamp RXT Motoklubist ning kolmandad olid lätlased Janis ja Peteris Jegorovs.

„Algus oli endal natukene kandiline, kuid lõppkokkuvõttes läks hästi,“ sõnas Normak.

Galerii:

 

Karl Robin Rillo, Tihemetsa etapil osalemine oli tal küsimärgi all

Järgmine motokrossi Eesti meistrivõistluste etapp toimub 2.-3. septembril Tartus Lange Motokeskuses.

Tekst Sandra Soomets.