SUUR GALERII: Eesti lõpetas rahvuste krossi 11. kohal

Rahvuste kross
Rahvuste kross — FOTO: Karli Saul

Nädalavahetusel toimus Prantsusmaal Ernées rahvuste motokross. Probleemide kiuste sõideti lõpuks välja 11. koht.

Päeva esimeses sõidus olid stardipuu taga MXGP ja MX2 klasside sõitjad. Eestlastest tegi parima tulemuse 20. koha saavutanud Jörgen-Matthias Talviku. Põlveprobleemide käes vaevelnud Tanel Leok lõpetas sõidu 29. kohal. Esikoha võttis prantslane Romain Febvre, teiseks jäi hispaanlane Jorge Prado ja kolmandaks tuli sakslane Ken Roczen.

Leok tõdes, et põlv valmistas talle siiski valu ning selle tõttu kannatasid ka tulemused. Ta ütles, et kuigi loodeti, et hommikuks on põlv paremas seisus, oli olukord tegelikkuses vastupidine. „Andsin endast parima, aga natuke jääb südant kriipima,“ selgitas Leok.

Teise võistlussõitu suundusid MX2 ja MX Open sõitjad. Tugeva stardi teinud Harri Kullasele sõitis stardikurvis otsa Hispaania koondislane Ruben Fernandez ning Kullas kukkus. Ta rääkis, et sai kätele haiget ning mootorratas sai kahjustada, kuid võitles siiski lõpuni. Tagant konkurentidele järele tulles lõpetas Kullas 20. kohal.

Talviku sõitis teises sõidus välja 20. koha. Esimese koha sai prantslane Maxime Renaux, tema järel tiimikaaslane Tom Vialle ja kolmandana lõpetas belglane Liam Everts.

Talviku sõnas, et teises sõidus tundis ta end enesekindlamalt ja jäi ka ise rohkem rahule. Ta selgitas, et sai ka ise möödasõite teha ja seekord polnud ainult kiiremad 450cc mehed temast möödumas.

Viimases sõidus tegi Kullas taas hea stardi ning ületas finišijoone 12. koha peal. Leok lõpetas seekord 21. kohal. Esikoha saavutas austraallane Jett Lawrence, talle järgnesid Roczen ja Renaux.

Riikide arvestuses tulid poodiumile Prantsusmaa, Austraalia ja Itaalia. Eesti lõpetas kahe võistluspäeva kokkuvõttes 11. kohal.

Teks: Sandra Soomets

ENNE VÕISTLUST:

Ernée krossirajal on Eestit esindamas Tanel Leok (MXGP), Jörgen-Matthias Talviku (MX2) ja Harri Kullas (MX Open). Leok lõpetas kvalifikatsioonisõidu 19. positsioonil ja Talviku 14. kohal.

Leok tõdes, et tal tekkis põlvega probleeme, mis omakorda segasid tema sooritust kvalifikatsioonis. Küll aga külastas ta KTM-i tiimi füsioterapeuti, kellega koos leiti lahendus homseks võistluspäevaks ja loodetakse valu leevendada.

Talviku sõnul läks tema sõit tõusude ja mõõnadega. Ta selgitas, et start oli hea ning sõit oli stabiilne, kuid siiski tulid mõned vead sisse. „Kindlasti saaksin oma sõiduga veel vaeva näha, kuid väga okei tulemus,“ ütles Talviku.

Head kiirust näitas Kullas, kes alustas kvalifikatsioonisõitu kolmandana ning hoidis pikka aega isegi teist kohta. Mõne vea tõttu lõpetas Kullas siiski neljandal kohal.

Kullas sõitis pikalt Prantsusmaa sõitja Maxime Renaux’i järel teisel kohal. „Prantsuse fännid karjusid seal ja proovisin ise ka sellest energiat võtta. Lihtsalt nii lahe oli sõita,“ rääkis Kullas. Kullas selgitas, et tahtis finaali pääsemiseks vajalikud punktid kätte saada ja liigseid riske ei võtnud. Ta lisas, et tagaamort vedas alt, kuid see saab homseks lahendatud.

Eesti pääses finaalsõitudesse üheteistkümnendana. Esikohal on praegu Prantsusmaa, kuid vaid mõne punkti kaugusel on Hispaania ja Austraalia.

Tekst: Sandra Soomets