Stefan Arand hoiab Formula 2 MM-sarjas kolmandat kohta

— FOTO: Viesturs Lacis

Paadiklassi Formula 2 MM-sarja teine etapp sõideti Itaalias San-Nazzaros. Itaalia Grand Prix’l oli starti tulnud 17 pilooti, kes jätkasid võistlemist MM-tiitli nimel.

Suurimaks favoriidiiks oli Araabia Ühendemiraatide piloot Rashed Al Qemzi, kes peale Leedu avaetappi läks MM-sarja juhtima. Võrreldes Klaipedaga oli Po jõel asuv võistlusrada palju stabiilsem ja kui Leedus mängis kõva rolli sõiduoskus ekstreemsetes tingimustes siis San-Nazzaros asuval rajal mängis rohkem rolli lõppkiirus, kirjutab veemoto.ee.

Q1 kvalifikatsioonis kus selekteeritakse välja 15 kiireimat, sõitis kiireima aja välja Stefan Arand. Q2 kvalifikatsioonis vajutas aga gaasi põhja Monacot esindav Giacomo Sacchi ja sõitis välja parima aja. Arandil oli kuues aeg millega ta pääses kuue parima hulka Q3 kvalifikatsiooni. Viimases kvalifikatsioonis näitas parimat aega Al Qemzi võttes võidu norraka Tobias Munthe-Kaasi ja Sacchi ees. Arand sai sõita kolm ringi kui hakkas tõrkuma mootori kütusesüsteem ning kvalifikatsioon katkestamisega tuli leppida kuuenda ajaga.

Stardis sai parima lähte Al Qemzi. Esimese ringi lõpus juhtis Al Qemzi, Sacchi oli teine, Munthe-Kaas kolmas ja Arand neljas kuid sõit katkestati kuna 10. kohal sõitnud rootslanna Mathilda Wiberg oli paigast ära sõitnud kaks pöördepoid mis tuli asendada.

Kordusstardist sööstis Al Qemzi jälle sõitu juhtima kuid juba teisel ringil tõsteti kollane lipp, mis tähendas kiiruse vähendamist ja möödasõitude keeldu. Munthe-Kaas oli positsioonivõitluses kokku põrganud soomlase Totti Kemppaneniga ning Kemppaneni paat tuli rajalt ära pukseerida. Rohelise lipu tõustes läks sõit uuesti Al Qemzi juhtimisel lahti ja üllatajaks oli väga hästi rohelise lipu ära tabanud rootslane Daniel Segenmark kes tõusis teisele kohale Sacchi ja leedulase Edgaras Riabko ees. Arand suutis hoida oma positsiooni ja alustas sõitu uuesti viiendal kohal.

Ei olnud kellegil ka Itaalia GP-l midagi vastu panna Team Abu Dhabi piloodile Rashed Al Qemzile. Kindla eduga võttis ta etapivõidu. Teine koht kuulus üllatajale Daniel Segenmarkile Rootsist ja kolmas oli Giacomo Sacchi Monacost. Stefan Arand tõusis kvalifikatsiooniga võrreldes ühe koha võrra ja lõpetas sõidu viiendana. MM-sarja kokkuvõttes on liider Al Qemzi, teisel kohal Sacchi ja kolmandat kohta hoiab vaid 2 punktilise vahega Arand.

“Enne võistlus nädalavahetust aimasime, et rada soosib oma lihtsusega pigem meie konkurente ja nii oligi. Tunneme meeskonnaga, et võistlus läks igati korda – saavutasime endale seatud eesmärgi ja tõime punktid koju. Hoiame jätkuvalt MM sarja kokkuvõttes kolmandat kohta ja sõita jääb veel kaks etappi. Tänaks siinkohal oma meeskonda ja toetajaid, kes kõik selle võimalikuks on teinud!” võttis Arand Itaalia GP kokku.

Formula 2 MM-sari jätkub 16.-17. septembril III etapiga Portugalis.