Reklaam sulgub sekundi pärast

Stefan Arand alustas võistlushooaega kestvusõidu MM-sarjas

Stefan Arand
Stefan Arand — FOTO: Quentin Debacker

Belgias Monsis anti avapauk ringrajapaatide hooajale Euroopas. Pea viisteist meeskonda ja 45 pilooti olid tulnud osa võtma võistlusklassi S3 kestvusõidu MM-sarja I ja II etapist. Kestvusõidu pikkuseks on 6 tundi ja esimene etapp sõideti pühapäeval ning teine etapp esmaspäeval, kirjutab veemoto.ee.

Stefan Arand sõitis Monsi etapid kaasa Eesti-Läti ühismeeskonnas kus kaaspiloodiks oli lätlasest Nils Slakteris. Koos Slakterisega saavutasid nad möödunud hooajal samas klassis MM-sarja pronksmedali.

Pühapäeval sõidetud etapp läks Arandi meeskonnal üle kivide-kändude. Sõit algas ebaõnnestunud stardiga ja Arandil kulus pea 10 ringi, et tõusta stardirivi lõpust liidriks. Vaevu 8 ringi sai ta sõitu juhtida kui anti raadio teel teada, et paadil on lainest puruks löönud esiredaani ja tuleb kaldale parandama tulla. 10 minutiga oli paat veest välja tõstetud, parandatud ja tagasi vette pandud aga liidritele andis see kätte päris pika edu. Võita enam võimalik ei olnud ja eesmärgiks jäi võtta sõidust nii palju punkte kui võimalik. Kuid järgmisena oli ujuvast sodist umbe läinud mootori jahutuse veevõtt ja mootor hakkas ülekuumenema. Mehaanikutel olid jälle käed-jalad tööd täis ja kokkuvõttes lõpetati pühapäevasel etapil 13. kohal.

Esmaspäevasel etapil ei olnud enam midagi kaotada ja alates stardist pandi kõik mängu, et võit ära võtta. Liidri positsiooni hoiti kuni finišini ja 6 tunni jooksul läbiti pea 470 kilomeetrit. Teise koha saavutanud Mathilda ja Hilmer Wibergi meeskond Rootsist jäi maha vaid 1,6 kilomeetriga.

“Oli täiesti puhas sõit aga vigu ei saanud lubada kuna rootslased oli üsna lähedal. Eilse päevaga kaotasime palju punkte ja nüüd tuli võtta maksimum. Tuleb viimaselt etapilt positiivne kaasa võtta ja juuni lõpus Poolas viimasel kahel etapil meeskonnaga endast maksimum anda.” võttis Stefan Arand võistluse kokku.

Peale kahte etappi on MM-sarja juhtimas Wiberg Racing Team Rootsist ja Eesti-Läti ühismeeskond on neljandal kohal. Liidritest jääb ennem juuni lõpus Poolas sõidetavast viimasest kahest etapist lahutama vaid viis punkti.