Soomer: „Hea päev, oleme tugevamate grupis sees“

Foto: msport.ee

Oktoobri eelviimasel nädalavahetusel väisavad kiiremad tsiklimehed Lõuna-Ameerikat ja nende õnneks ei peeta ringrajasõidu MM-võistluste kümnendat etappi mõnes sellises Argentiina osas, mis mokkamööda vaid pingviinile. Ent ka soojemates paikades on peamurdmist üksjagu, sest kuidas panna paika kasvõi rehvirõhud, kui varjus on kümme ja päikese käes 30 kraadi sooja ning pikkade sirgete lõpuks jahtuvad mootorrataste jalavarjud nii palju maha, et pidurdusmaad venivad eeldatust palju pikemaks, kirjutab msport.ee.

Viimati nimetatuga tuli kokku puutuda ka klassis World SSP kaasa tegevatel Dynavolt Triumphi sõitjatel, ent üldiselt võis Hannes Soomeri sõnul esimese võistluspäevaga siiski rahule jääda. „Olime stabiilselt tugevamate grupis sees, üllatusi ratta käitumises ei ole ja sõitsime tiimikaaslasega kvalifikatsioonis ühte auku, ehk parimad ringid erinesid üksteisest vaid sajandiku jagu.“ Mis andsid Stefano Manzile ja Hannes Soomerilevastavalt üheksanda ning üheteistkümnenda stardikoha (1’41,978 vs 1’41,988 s).

„Sain stardist hästi minema, aga siis oli pisut nügimist Kawasaki-sõitjatega ja lisaks pidin Glenn Van Straalenikukkumisest tingitud segaduse tõttu korraks hoogu maha laskma, mistõttu pudenesin avaringil kolm kohta tahapoole,“ jätkab Soomer. „Alustasin seejärel kohe liidrite tagaajamist, aga neile järgi jõudes olid rehvid juba liialt kulunud, et ettepoole edasi trügida,“ nentis esimese stardi kümnendana lõpetanud eestlane. „Sellest hoolimata on tunne hea, sest ratas liigub hästi ja ilma karpi jäämiseta olnuks viies koht reaalne eesmärk.“

Antud väidet toetab ka tiimikaaslase edenemine, kes võitles end võistluse algfaasis koguni kolmandaks, ent kukkus siis sõiduvea tõttu seitsmendale kohale, kuhu jäi kuni ruudulipu langemiseni. Laupäevase võistluse võitis punktitabeli liider Dominique Aegerter (Yamaha), kellel õnnestus leida viimasel ringil (taas) uus hingamine ja mööduda sõitu pikalt juhtinud Raffaele De Rosast (Ducati). Kolmandale kohale tuli Federico Caricasulo(Ducati).