Sõmerpalus toimus Adrenalin Arena Cup esimene etapp

Pühapäeval 18. detsembril toimus Sõmerpalus Adrenalin Arena Cup avaetapp. Kõige kiiremas Open klassis võttis kindla esikoha Kaarel Tilk. 85cc klassis kuulus esikoht Travis Leokile, kirjutab msport.ee.

Autor/allikas/foto: msport.ee

Päeva kõige pikemaid õhulende ja kiireimat sõitu näidata Open klassi ja 125cc klassi ühistes sõitudes. Avasõitu asus stardi järel juhtima Sõmerpalu Motoklubi sõitja Kaarel Tilk. Tema järel teise koha võttis sisse 125cc klassi arvestuse sõitja Sebastian Leok (Sõmerpalu MK). Kaks esimest liikusid võrreldes teistega hoopis teises tempos ning nad läksid kiirelt oma teed. Tilk hakkas sõidu edendes ka Leokil eest ära vajuma ning ta teenis avasõidus kindla esikoha. Teisena lõpetas sõidu Leok ja kolmandana Henri Möll (KTL Racing Klubi). Teine kulges sarnaselt avasõidule. Tilk asus sõitu taas juhtima ja Leok võttis sisse teise koha. Samas järjestuses tulid mehed ka finishisse, Tilgale esikoht, Leok teine ja Möll kolmas.

Open klassi arvestuses teenis esikoha 50 punktiga Tilk, teise koha sai 44 punktiga Möll ja kolmanda koha 40 punktiga Lars-Eerik Aigro (Motoextreme). 125cc klassi arvestuse parim oli 50 punktiga Sebastian Leok, teise koha sai 44 punktiga Robin Raudsepp ja kolmanda koha 40 punktiga Rita-Liisa Mooses.

85cc klassis oli ajasõidus parim Travis Leok (Sõmerpalu MK), teist aega näitas aga oma esimest võistlust selles klassis teinud Lucas Leok (Sõmerpalu MK). Avasõidus tegigi parima stardi Lucas Leok, kuid teisel sirgel võttis esikoha enda kätte juba Travis. Paari ringiga sai Travis juba väikese edu sisse, kuid seejärel käis ta rajalt väljas ja Lucas jõudis talle taas seljataha. Travis rohkem eksimusi sisse ei lasknud ja sõitis vaikselt Lucasel taas eest ära ning võttis lõpuks üsna kindla võidu. Lucas Leok tuli finishisse teisena ja korra kukkunud Paul Raid (Sõmerpalu MK) kolmanda koha. Teise sõidu stardis sai üle stardipuu kõige kiiremini liikuma taas Lucas, kuid jälle pistis avakurvis Travis oma rattanina vahele ja võttis liidrikoha enda kätte. Kohe avaringist alates hakkas Travis oma edu suurendama ja võitis lõpuks sõidu taas suure edumaaga. Lucas tuli finishisse teisna ning Raid taas kolmandana.

Etapi kokkuvõttes kuulus esikoht 50 punktiga Travis Leokile, teise koha sai 44 punktiga Lucas Leok ja kolmanda koha 40 punktiga Paul Raid.

65cc klassis pidasid kõva lahingu esikoha peale Enri Lustus (Sõmerpalu MK) ja Theo Kolts (Pärnu Motoclub). Mõlemas sõidus asus stardi järel liidrikohale Lustus ja teda asus jälitama Kolts. Kui enamuse ringist liikusid poisid üsna võrdselt ja Lustus suutis Koltsi enda seljataga hoida, siis suurt finishihüpet hüppas selles klassis ainsana üle Kolts. Alati ei õnnestunud Koltsi hüpe seal ideaalselt ning tal jäi mitmel korral hüpe lühikeseks, kuid püsti ta siiski jäi ja mõlemas sõidus sai ta lõpuks tänu sellele ka oma tahtmise ja möödus Lustusest ning teenis kaks esikohta. Lustus lõpetas mõlemad sõidud teisena ja Johann Hansman (KTL Racing Klubi) kolmandana.

Esikoha teeniski kahe sõidu kokkuvõttes 50 punktiga Kolts, teine oli 44 punktiga Lustus ja kolmas 40 punktiga Hansman.

50cc klassis oli juba ajasõidu järel selge, et puhta kiirusega on teistest kõvasti üle Ruben Tees (RedMoto Racing). Mõlemad sõidud ka seda kinnitasid kui Tees võttis ülekaalukad esikohad. Kahel korral kehva stardi teinud Ron Tiisler (Kagu MK) võitles ennast mõlemas sõidus kiirelt teisele positsioonile ja hoidis seda seejärel juba kindlalt kuni sõidu lõpuni enda käes. Avasõidu lõpetas kolmandana Lars Jaar, kuid teise sõidus stardis ta kukkus ja sai haiget ning tal tuli sõit pooleli jätta. Olukorra kasutas ära avasõidu viies Rogel Ruubel (RedMoto Racing), kes tegi teises sõidus väga hea stardi ning tuli lõpuks finishisse kolmandana.

Etapi kokkuvõttes tuli 50 punktiga esikohale Tees, teine oli 44 punktiga Tiisler ja kolmas 36 punktiga Ruubel.

50 Mini klassis oli rajal vaid kolm võistlejat. Mõlemad sõidud võitis Stein Kiik (Kiilimoto). Teise koha sai Marija Vinogradova ja kolmanda koha Stevin Karakatš (Linnamäe Krossiklubi).

Järgmine Adrenalin Arena Cup etapp toimub 22. jaanuaril.