Sõmerpalus selgusid Adrenalin Arena Cup sarja parimad

Lucas Leok
Lucas Leok — FOTO: Urmo Sibul

Eile toimus Sõmerpalus Adrenalin Arena Cup sarja neljas etapp, mis oli ühtlasi ka viimaseks. Kõikides klassides pakkus finaaletapp kõvasti põnevust ja parimad selgusid alles viimases sõidus, kirjutab msport.ee.

Alustame kõige pisematest 50 Mini klassi sõitjatest. Sarja parimad olid kohal ka finaaletapil ja võitja selgus alles viimases kurvis. Avasõitu asus stardi järel juhtima Stein Kiik, kuid kohe pääses temast mööda lätlane Ricards Mihailovs. Mõne ringi pärast suutis Kiik liidrikoha uuest enda kätte võtta ja seejärel suutis ta järgnevatega ka väikese vahe sisse sõita. Lõpuks kuuluski kindel esikoht Kiigele. Teisena lõpetas sõidu lätlane ja kolmandana Robin Vahter (RedMoto Racing). Kiige konkurent üldvõidule Marija Vinogradova pidi leppima neljanda kohaga. Teine sõit ebaõnnestus täielikult aga avasõidu parimal Kiigel, kes tuli finishisse lõpuks seitsmendana ja see andis Vinogradovale veel võimaluse sarja kokkuvõttes esikohta püüda. Vinogradoval oli vaja teist kohta selleks et üldvõitjaks tulla. Sõidus asus ta kolmandal kohal ja viimatel ringidel võitles ta kõvasti Robin Vahteriga (RedMoto Racing). Vahter suutis oma kohta hoida aga lõpuni ja Vinogradova pidi leppima kolmanda kohaga. Sõidu võitis lätlane Mihaillovs.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Mihailovs, teine oli 42 punktiga Vahter ja kolmas 39 punktiga Kiik. Neljas oli 38 punktiga Vinogradova. Hooaja kokkuvõttes teenisid Kiik ja Vinogradova võrdselt 161 punktiga, kuid parem sõiduvõitude arv andis kokkuvõttes esikoha Kiigele. Kolmandaks tuli 140 punktiga Mihailovs.

50cc klassis oli seni vaid võite tunnistanud Ruben Tees (RedMoto Racing) ja ka avasõidus talle keegi kiirusega vastu ei saanud. Hooaja jooksul sama kindlalt koguaeg teine olnud Ron Tiisler (Kagu MK) ja ka avasõidus hoidis ta kindlalt teist kohta. Viimasel etapil pakkus aga üllatuse Marcus Triisa (RedMoto Racing), kes võrreldes eelnevate etappidega on kõvasti edasi arenenud ja kiiremaks saanud. Triisa tõusis sõidus kiirelt kolmandale kohale ja sõidu teises pooles hakkas ta ka Tiislerile kõvasti lähemale tulema. Viimasel ringil püüdiski Triisa eessõitja kinni, kuid finishilipp tuli ette ja teisena lõpetas sõidu Tiisler. Teine sõit läks üsnagi samamoodi. Sõidu algul tõusis kiirelt liidriks Tees, teisel kohal sõitis Tiisler ja kolmandaks tõusis peagi Triisa. Teesi tsikkel aga lõpetas peagi töötamise ja tal tuli sõit katkestada. Tiisler tõusis sõidu liidriks ja kuigi Triisa hakkas vahepeal taas lähenema talle, siis finishis oli Ron ikkagi kindlalt esimesena. Triisa lõpetas sõidu teisena ja Jaan Aron Vahter (RedMoto Racing) kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Tiisler, teine oli 42 punktiga Triisa ja kolmas 34 punktiga Vahter. Hooaja kokkuvõttes tuli sarja võitjaks 184 punktiga Tees, teise koha sai 177 punktiga Tiisler ja kolmanda koha 137 punktiga Triisa.

65cc klassis läksid etapivõidu eest ja kogu sarja võidu eest võistlema Enri Lustus (Sõmerpalu MK) ja Theo Kolts (Pärnu Motoclub). Avasõidus võttis liidrikoha enda kätte stardi järel Lustus ja teda asus jälitama teisena Kolts. Kahekesi läksid poisid järgnevatel kohe eest ära ja esikoha saatus jäi nende kahe otsustada. Kolts püsis Lustusel ilusti kannul ja lõpuks ta leidiski möödumiskoha ja asus ise sõitu juhtima. Seejärel jälitas Lustus liidrit, kuid poiste omavahelise võistluse rikkusid täielikult ära ringiga mahajääjad, kes sinist lippu ei austanud. Kolts pääses eest ära ja võttis lõpuks kindla võidu. Lustus tuli finishisse teisena ja Robin Robert Mooses (Eesti Motospordi Akadeemia) kolmandana. Teine sõit algas sarnaselt avasõidule, Lustus taas stardist ette ja Kolts võttis sisse teise koha. Lustus suutis väga head tempot teha ja Kolts möödumisvõimalust sõidu alguses ei saanud. Siis tulid mängu taas tuttavad ringiga mahajääjad, kes vahepeal polnud sinise lipu mõttes aru saanud ja sel korral rikkusid nad Koltsi võimaluse liidrikoha eest võidelda. Lustus sai vahe sisse ja suutis seda ka lõpuni enda kasuks hoida. Kolts lõpetas sõidu teisena ja Mooses kolmandana.

Etapi kokkuvõttes tuli esikohale 47 punktiga Lustus, teise koha sai samade punktidega Kolts. Kolmas oli 40 punktiga Mooses. Hooaja kokkuvõttes tuli võitjaks 189 punktiga Kolts, teiseks jäi 182 punktiga Lustus ja kolmandaks 125 punktiga Mooses.

85cc klassis läksid esikoha peale võitlema Travis Leok (Sõmerpalu MK) ja Lucas Leok (Sõmerpalu MK). Esimest sõitu asus juhtima Lucas, talle järgnesid Paul Raid (Sõmerpalu MK) ja Travis Leok. Travis suutis Raidist peagi mööda ja asus Lucast jälitama. Peagi tegi ta aga sõiduvea ja kukkus ning langes tagasi kolmandale kohale. Sõidu lõpus püüdis Travis Raidi taas kinni ja üritas möödumist, kuid kukkus jälle ja pidi leppima kolmanda kohaga. Kindla võidu võttis Lucas Leok, teisena lõpetas Paul Raid. Teist sõitu asus juhtima Gregor Lootus (Motoextreme). Tema seljata tekkis kohe rong kuhu kuulusid Lucas Leok, Paul Raid ja Travis Leok. Lucas sai peagi Lootusest mööda ja asus sõitu ise juhtima. Travis möödus seejärel Raidist ning Lootusest ja tõusis teisele kohale. Lucas sõitis taas väga kindlalt ja tema esikoht ei olnud kordagi ohus ning ta võttis võidu. Travis Leok lõpetas sõidu teisena ja Raid kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Lucas Leok, teine oli 42 punktiga Travis Leok ja kolmas 42 punktiga Paul Raid. Sarja kokkuvõttes tuli esikohale 186 punktiga Travis Leok, teise koha sai 181 punktiga Lucas Leok ja kolmanda koha 167 punktiga Paul Raid.

125cc klassis oli sõitjaid vaid neli. Avasõitu asus juhtima Sebasitan Leok (Sõmerpalu MK), kuid sõidu lõpus sõitis ta kokku ringiga mahajääjaga ja tal nii kaua aega tsikli püsti saamiseks, et teisel kohal sõitnud Stefan Taaber (Kagu MK) pääses temast mööda ning võttis võidu. Leok lõpetas sõidu teisena ja Robin Raudsepp (Roosna-Alliku Motoklubi) kolmandana. Teises sõidus oli Leok kindel ning võttis võidu Raudseppa ja Taaberi ees.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Leok, teise koha sai 45 punktiga Taaber ja kolmanda koha 42 punktiga Raudsepp. Sarja kokkuvõttes tuli 195 punktiga esimeseks Leok. Teise koha sai 172 punktiga Raudsepp ja kolmanda koha 112 punktiga Erik Rosin.

Open klassis ei olnud vastast Kaarel Tilgale (Sõmerpalu MK), kes võitis kindlalt mõlemad sõidud ja võttis võidu 50 punktiga. Teise koha sai mõlemas sõidus ja kokkuvõttes Mark Peterson (Valga MK) ja kolmanda koha Lars-Eerik Aigro (Motoextreme). Hooaja kokkuvõttes tuli Open klassis 166 punktiga esikohale Aigro, teine oli 144 punktiga Peterson ja kolmas 100 punktiga Tilk.

Pitbike MX klassis oli rajal vaid viis võistlejat. Mõlemad sõidud võitis väga kindlalt Juss Maidla (Kagu MK), kes teenis 50 punktiga esikoha. Teisele ja kolmandale kohale võitlesid Matis Heinpõld (Viljandi Motospordiklubi) ja vanameister Marko Lepik (Motoextreme). Mõlemas sõidus jäi peale Heinpõld, kes 44 punktiga ka teise koha sai. Lepik tuli 40 punktiga kolmandaks. Sarja kokkuvõttes tuli esikohale 125 punktiga Lepik, teise koha sai 120 punktiga Maidla ja kolmanda koha 120 punktiga Heinpõld.

Pitbike Semi 88 klassi sõidud võitis kindlalt Kristel Raba (Viljandi Motospordiklubi). Teine oli müõlemas sõidus Kristo Hint (Viljandi Motospordiklubi) ja kolmas Oliver Mõttus (Abja Tehnikaring), kes sõidud kolmanda ja neljandana lõpetas. Kokkuvõttes tuli esikohale 129 punktiga Hint, teise koha sai 100 punktiga Kaimo Maasing ja kolmanda koha 97 punktiga Kristel Raba.