Reklaam sulgub sekundi pärast

Selgus Eesti esindus Rotaxi Grand Finalsiks Bahreinis

Fotol olevad Marko Leotoots ja Ragnar Veerus võistlevad Rotaxi Grand Finalsil nagu ka Paul Hamburg ja Nikita Ljubimov
Fotol olevad Marko Leotoots ja Ragnar Veerus võistlevad Rotaxi Grand Finalsil nagu ka Paul Hamburg ja Nikita Ljubimov — FOTO: Erakogu

Jelgavas lõpetati Läti ja Leedu meistrisarjad. Jagati välja kõigi Baltikumi rahvuslike sarjade Rotaxi Grand Finalsi piletid. Sellel aastal moodustavad Eesti kardikoondise Bahreinis Paul Hamburg (Senior), Marko Leotoots (Junior), Nikita Ljubimov (Minimax) ja Ragnar Veerus (DD2).

Viimasel etapil pääses poodiumile Rotax Senior klassis Tõnis-Johannes Toomingas, kes teenis ka Läti meistrivõistluste medali. Ragnar Veerus tuli Leedu meistriks.

16 Eesti kardisportlast võttis viimasest võistlusnädalavahetusest osa. Seniorites näitaski kõige stabiilsemat minekut Tõnis-Johannes Toomingas, kes peale ebaõnnestunud kvalifikatsiooni aina kõrgemale ronis. Mõlemas punkte toonud sõidus, kaasaarvatud finaalis, lõpetas ta kolmandana. Samas klassis mahtus täna esikümnesse veel Patrick Õiemets, kes tõi koju 7. koha. Suure ebaõnnesõdur oli Eric Marcus Jaanimets, kes ajasõidus end lätlaste vahel esiritta paigutas. Kahjuks edaspidi saatsid teda vaid avariid, mille pärast ta ka finaali katkestas. Hooaja kokkuvõttes tuli Läti meistrivõistluste pronksile Toomingas.

Palju eestlasi oli stardis Juniorides. Eestlaste nädalavahetus liikus iga sõiduga üha tõusvas joones, aga päris poodiumikohtadeni ei jõutudki. Esiviisiku ümbruses võitlesid tihti Oliver Kurg ja Marko Leotoots ning ka finaalis võeti vastavalt 4. ja 5. koht, millele järgnes paraku Leotootsi esivoolundi karistus, mis langetas ta 8. positsioonile. Kuuendana lõpetas seega Joel Kaspar Jõepere ning seitsmendana Hans Markus Narusk.

Masters klassis ajas Läti meistrivõistluste arvestuses esikolmikukohta taga Priit Sei. Asjad kulgesid sobiva stsenaariumi järgi kuni finaali keskpunktini, mil Sei käigulülitus lakkas töötamast. Probleemi tekkehetkel hoidis Priit neljandat ja ohustas kolmandat positsiooni. Lõpuni lonkamisest kahjuks ei piisanud ja vaid mõnepunktise kaotusega tuli leppida 4. kohaga.

Micromaxis sattus finaalis esimese kurvi avariisse Carl Joosep Jaanimets, mis kustutas tema lootused heale tulemusele.

Klassis DD2 ainukese eestlasena võistelnud Ragnar Veerus teenis kvalifikatsiooni teise tulemuse järel vajalikud 2 punkti, et kindlustada Leedu meistritiitel ja ühtlasi pilet maailmafinaali. Vältimaks sekeldusi, mis võinuks punktiseisu rikkuda, luges ta etapi lõppenuks kohe peale ajasõitu.

Rotax Grand Finalile pääsenud Eesti koondis on osalt väga kogenud: Ragnar Veeruse jaoks on tegemist seitsmenda finaalipääsmega ja Nikita Ljubimovile kolmandaga. Mõlemad meenutavad hea sõnaga ka Bahreini, sest viimati tuli Nikita Ljubimov seal Micromax klassis meistriks ja toona tegi oma parima sõidu ka Veerus, lõpetades 13. kohaga. Paul Hamburg debüteeris Eesti koondises möödunud aastal Portugalis, kus jäi talle finaaliuks veel suletuks. Marko Leotoots sõidab Grand Finalsile esmakordselt. Tähtis võistlus ootab ees 2.-9. detsembrini.