Reklaam sulgub sekundi pärast

Saudi Araabia toob Vormel-1 fännideni F1 kalendri ühe kõige kiireima ringraja Jeddah Corniche

Saudi Araabia etapp 2023. aastal
Saudi Araabia etapp 2023. aastal — FOTO: Scanpix

Uus Vormel-1 hooaeg algas sealt kus eelmine lõppes, Red Bulli ja Max Verstappeni valitsemisega.

Peale hooajaeelseid teste olid Vormel-1 fännid lootusrikkad, et äkki on õnnestunud konkurentidel Red Bulli tiimile lähemale jõuda ja suudetakse Verstappenile konkurentsi pakkuda ning temaga tempot hoida. Peale vabatreeninguid ja kvalifikatsiooni tundus, et nii ongi. Vahed võistkondade ja sõitjate vahel olid tõesti väikesed, kuid põhisõidus oli ikkagi Red Bulli ja Max Verstappeni kooslus omaette maailm, kui võideti väga kindlalt ja suure eduga.

 

Red Bullile kindlustas kaksikvõidu Sergio Perez ning kolmas oli Ferrari võistkonna sõitja Carlos Sainz. Neljas oli samuti Ferrariga sõites Charles Leclerc, viies Mercedese sõitja George Russell ning kuuendana lõpetas McLareni sõitja Lando Norris. Selline tundub hetkel jõudude vahekord olevat: Red Bull endiselt kiireim, nende järel Ferrari ning siis Mercedes ja McLaren.

 

Kalender on sellel aastal sõitjate jaoks väga tihe, kuna tegu on rekordiliselt pika kalendriga -  kavas on tervelt 24 etappi. Hooaeg jätkub juba sel nädalal Saudi Araabia ligi 6,2 km pikkusel Jeddah Corniche'i ringrajal. Saudi Araabia etapp oli kalendris esmakordselt 2021. aastal, ja nii nagu ka Bahreinis ja Abu Dhabis, toimub ka Saudi Araabia etapp prožektorite valguses. Tegu on hooaja ühe kiireima ringrajaga, kus keskmine kiirus on 250 km/h.

 

Teist nädalat järjest algab võistlusnädal juba neljapäeval ja lõpeb põhisõiduga laupäeval. Kas Red Bulli ja Max Verstappeni ülemvõim jätkub ka sel korral või saab sõnaõiguse ka keegi teine, selgub juba sel nädalal.

 

Vaata F1 ülekandeid vabatreeningutest, kvalifikatsioonidest, sprindisõitudest ja võistlustest eksklusiivselt Go3 televisiooni vahendusel.