Rootsi HydroGP-l said Aabrams, Peeba ja Lember pjedestaalile

Rootsi HydroGP paadiklassidele F-125 ja F-500 sõideti Moras. Klassile F-125 oli tegemist MM-sarja II etapiga aga klassis F-500 sõideti Moras juba MM-sarja III etapp. MM-sarja medalite eest on võistlemas kolm eesti pilooti.

Autor/allikas: Eesti Veemoto Liit

Paadiklassis F-500 juhtis ennem Mora etappi MM-sarja Erko Aabrams. F-125 klassis oli MM-sarja liider Joonas Lember ja Marek Peeba hoidis viiendat kohta.

F-500 klassis tuli Aabramsile ajasõidust viies koht. Ajasõidu võitis Marcin Zielinski Poolast. Aabramsil oli kiirust kõvasti puudu ja meeskonnaga tehti tugevat tööd, et leida vead üles. Esimesest sõidust tuli viies koht ja endiselt oli kiirust puudu. Sõidu võitis
Robert Hencz Slovakkiast. Teiseks stardiks olid vead leitud ja kolmanda kohaga lõpetatud sõit näitas, et liigutakse õiges suunas.
Teise sõidu võit läks jällegi Henczile, kes juhtis võistlust maksimum punktidega. Kolmandaks sõiduks oli Aabramsi start ideaalne ja sõidust võeti esikoht slovakkide Marian Jungi ja Robert Henczi ees.

Etapivõit kuulus Henczile. Aabrams võttis etapilt teise koha ja kolmas koht läks Zielinskile. Peale kolme sõidetud MM-sarja etappi juhib Aabrams sarja lausa kaheksa punktiga Zielinski ees aga ees on ootamas veel kaks etappi.

F-125 klassis võitis ajasõidu oma esimest täishooaega MM-sarjas võistlev Joonas Lember. Marek Peeba sõitis välja teise aja ja
kolmas oli Viktor Lyubenov Bulgaariast.

Esimeses sõidus sai võimsa stardi Lember, kes juhtis sõitu kuni ruudulipu langemiseni. Tehniliste probleemide küüsis vaevlev Peeba lõpetas sõidu neljandal kohal. Teise koha võttis Lyubenov ja kolmas oli itaallane Luca Finotti.

Teises sõidus sai Lember järjekordselt parima lähte, kuni teisel ringil ütles võistluspaadi mootor töölepingu üles ja Lemberi jaoks oli sõit lõppenud. Korraldaja leidis, et Lemberi asukoht trassil on ohtlik ja punase lipuga katkestati sõit. Kordusstardis sai Peeba kiiruse üles ja võttis sõidust esikoha punktid. Teine oli Finotti ja kolmas poolakas Sebastian Kecinski.

Kolmas sõit oli Lemberil kokkujooksnud mootor korda tehtud ja stardirivi lõpust startides asus ta liidriks tõusnud Lyubenovi jälitama. Sõidu võitja otsustas ringiga mahajäänud võistleja kellest Lember oli sunnitud mööduma välisringist, kui Lyubenovil oli võimalus seda teha siseringist. Sõidust esikoht Lyubenov, Lember teine ja Kecinski kolmas. Peeba, kes järjekordselt maadles tehniliste probleemidega lõpetas sõidu neljandana.

Etapivõit läks bulgaarlasele Lyubenovile, teise koha saavutas stabiilse sõiduga Peeba ja Lember oli oma ühe katkestamisega kolmas.

F-125 klassi MM-sarja juhib peale Rootsi GP-d endiselt Joonas Lember kahe punktiga Viktor Lyubenovi ees. Sebastian Kecinski ja Marek Peeba jagavad hetkel võrdsete punktidega kolmandat-neljandat kohta.

Paadiklassil F-500 jääb MM-sarja sõita veel kaks Itaalia etappi, millest esimene peaks toimuma septembri keskel Cremonas ja teine oktoobri alguses Borettos.
F-125 klassis selgub maailmameister oktoobri alguses toimuva viimasel etapil samuti Itaalias Borettos