Romet Jürgenson / Siim Oja saavutasid Horvaatias karjääri esimese JWRC etapivõidu, Tänak/Järveoja teenisid punktilisa

Romet Jürgenson
Romet Jürgenson — FOTO: ERAKOGU

Reedest pühapäevani sõidetud Horvaatia MM-ralli võitsid Sebastien Ogier / Vincent Landais. Romet Jürgenson / Siim Oja saavutasid samas oma karjääri esimese Junior WRC etapivõidu.

Horvaatias tegid hooaja teise stardi Junior WRC klassi võistlejad. 17 võistluspaari hulgas said lähte ka MM-arvestuse teised mehed Romet Jürgenson / Siim Oja. Eestlased tõusid JWRC klassi liidriteks juba teise kiiruskatse järel ja suutsid sealt edasi teha kiiret ning veatut sõitu. Ralli finišis oli nende edu lähimate jälitajate ees 2.35,1.

Ralli 20 kiiruskatsest võitsid Jürgenson / Oja üheksa ja teenisid nende eest ka samapalju MM-punkte. Jürgensonist sai ajaloo kuues Eesti piloot, kes Junior WRC klassis etapi võitnud ja Ojast ajaloo neljas kaardilugeja. Hooaja kokkuvõttes tõusid eestlased 22 punktise eduga MM-liidriteks.

“Kiirus oli väga hea ja tegelikult suutsime kogu selle sõidu ka lõpptulemuseks vormistada. Selle üle on väga hea meel ja esimene Junior WRC etapivõit on juba tulemus, mille üle võib uhke olla. Ilma vigadeta ja suhteliselt puhas sõit. Viimase katse eel oli imelik intsident, kus inimene tuli lõi meie esiklaasi katki, kuid see tuleb ära unustada ja edasi liikuda. Igati edukas nädalavahetus,” lausus Team Estonia Autosport 2024 liige Romet Jürgenson.

Tänak/Järveoja olid neljandad, kuid kogusid hea punktisaagi

Sebastien Ogier / Vincent Landais tõusid ralli üldliidriteks kolm katset enne võistluse lõppu ja saavutasid esikoha. Kaheksakordsele MM-võitjale Ogierile oli see tema karjääri 59. MM-ralli võit ja 100. poodiumikoht.

Toyotale kindlustasid kaksikvõidu Elfyn Evans / Scott Martin, kes jäid läbitud 283,28 katsekilomeetri järel meeskonnakaaslastest 9,7 sekundi kaugusele. Nii reede, kui laupäeva järel rallit juhtinud Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe tegid pühapäeva hommiku teisel katsel sõiduvea ja kuna nende Hyundai aero sai palju kannatada, siis ralli võidu eest enam heidelda polnud võimalik ja võistlus lõpetati kolmandal kohal (+45,8).

Ott Tänak / Martin Järveoja nädalavahetus möödus tõusude ja mõõnadega. Kui reedel said eestlased kirja kolm TOP3 katseaega, siis laupäeval vaid ühe. Pühapäevaks oli autole pandud seade, mis sobis ka reede pärastlõunal. Eestlased võitsid hoolimata väga ärevast olukorrast päeva teise katse ja olid pühapäeva kokkuvõttes 1,8 sekundilise kaotusega Takamoto Katsuta / Aaron Johnstoni (Toyota) järel teised. Teise koha teenisid eestlased ka ralli lõpetanud punktikatselt. Lisaks laupäeva kümnele punktile lisati samapalju kontosse ka pühapäeval. Eestlastest rohkem punkte kogusid nädalvahetusega vaid ralli võitjad.

„Meie nädalavahetus oli raske, sest taaskord ei olnud meil alguses head tempot ja ma andsin liialt aega ära. Tulime reede pärastlõunal veidi tagasi, kuid siis proovisime laupäeval midagi muud ja saime teada, et see reedene lahendus toimis paremini. Meie pühapäevane stardipositsioon oli piisavalt taga, et saada üsna sodine tee ja see oli väljakutseid pakkuv. Ma arvan kõigil oli momente, kuid me saime lõpuks head punktid. Nüüd hakkavad kruusarallid ja ma loodan, et mul on seal parem tunne ja olen rohkem tempos ning stardipositsioon peaks ka aitama,“ võttis Tänak võistlusnädalavahetuse kokku.

MM-arvestuses jätkavad 86 punktiga liidrina Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe. Ott Tänak / Martin Järveoja hoiavad 53 punktiga neljandat kohta.

Georg Linnamäe / James Morgan katkestasid

Rally2 autode arvestuses olid Horvaatias stardis Georg Linnamäe / James Morgan (Toyota GR Yaris Rally2), kes sel korral WRC2 klassi punktidele ei heidelnud. Eesti / Briti ekipaaž näitas parimatel katsetel TOP10 katseaegu, kuid kahjuks pidid nad laupäeva viiendal katsel käigukasti hoovastiku probleemi tõttu katkestama. Linnamäe / Morgan olid küll pühapäeval tagasi stardis, kuid katkestasid võistluse avakatsele järgnenud ülesõidul mehaanilisele probleemidele viidates.

Autoralli MM-hooaeg jätkub kolme nädala pärast Portugali teedel. Junior WRC hooaja kolmas etapp sõidetakse mai lõpus Sardiinias.