Räpinas Linte krossirajal toimus motokross “Isad ja Pojad 2022”

Laupäeval 23. juulil toimus Räpinas Linte krossirajal traditsiooniline motokross ”Isad ja Pojad 2022”. Tegemist oli Motokrossi Eesti Noorte Karikavõistluste kolmanda etapiga ning Pitbike EMV teise etapiga.

Noorte arvestuses oli kõige kiirem masinaklass 85cc. Avasõidus võitlesid seal esikoha eest Jan-Marten Paju (RedMoto Racing) ja Enriko Peilman (RedMoto Racing). Esimese poole sõidust hoidis liidrikohta enda käes Paju, kuid sõidu keskel suutis Peilman temast mööduda ning ta võttis ka avasõidus esikoha. Paju lõpetas sõidu teisena ja Paul Raid (Sõmerpalu MK) kolmandana. Teises võistlussõidus tegi parima stardi Stefan Taaber (Kagu MK), kes liidrikohta enda käes kaks ringi suutis hoida. Seejärel möödusid temast Peilman ja Paju. Ring hiljem suutis Paju ka Peilmanist mööduda ja ta tõusis sõidu liidriks. Seejärel aga võitlus esikohale lõppes, sest Peilmani tagaratta kodarad murdusid ja tal tuli sõit pooleli jätta. Paju võttis kindla võidu, Taaber tuli finishisse teisena ja Raid kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Paju, teine oli 40 punktiga Taaber ja kolmas 40 punktiga Raid. 85cc Juunioride klassi arvestuses oli esimene Raid, teise koha sai Sten-Kevin Toomela (KTL Racing Klubi) ja kolmanda koha Karl Teesalu (RedMoto Racing).

65cc masinaklassis oli mõlemas sõidus ülekaalukalt parim Lucas Leok (Sõmerpalu MK). Avasõidus kuulus talle esikoht 28 sekundilise edumaaga. Teisele ja kolmandale kohale pidasid kõva lahingu maha Aston Allas ja Enri Lustus (Sõmerpalu MK). Lõpuks vaid sekundilise edumaaga suutis Allas Lustust edestada. Teises sõidus oli Leoki ülekaal teise koha ees lausa 37 sekundiline. Ka sel korral suutis Allas taas Lustust edestada.

Etapi kokkuvõttes tuli 50 punktiga esimeseks Leok, teise koha sai 44 punktiga Allas ja kolmanda koha 40 punktiga Lustus. 65cc Juunioride arvestuses oli parim Robin Robert Mooses (Eesti Motospordi Akadeemia), teise koha sai Aston Kõiv (Kagu MK) ja kolmanda koha Rasmus Näär (LL Racing).

50cc klassi avasõidus pidasid esikohale võitlus Ruben Tees (RedMoto Racing) ja Sebastian Puusepp (Sõmerpalu MK). Võitlus lõppes aga siis kui Teesi tsikkel sõidu keskel lagunes ja tal tuli raja äärde jääda. Puusepp võttis seejärel kindla võidu, teisena lõpetas sõidu Evar Mark (Sõmeru Racing) ja kolmandana Henry Järv (SK Yamaha Keskus). Teises sõidus oli Teesi tsikkel jälle töökorras ja nad pidasid koos Puuseppaga jälle kõva lahingu esikohale. Puusepp suutis lõpuks sekundilise eduga esikoha endale napsata. Tees lõpetas sõidu teisena ja Järv kolmandana.

Etapi kokkuvõttes tuli esimeseks 50 punktiga Puusepp, teise koha sai 40 punktiga Järv ja kolmanda koha 40 punktiga Mark.

Pitbike MX klassi sõitjad käisid rajal Eesti meistrivõistluste punkte kogumas. Avasõidus võttis stardivõidu Claus Oliver Pajuri (Motoextreme), kes koheselt ka järgnevatel eest ära hakkas sõitma ja lõpuks kindla esikoha teenis. Teisena lõpetas avasõidu vanameister Marko Lepik (Freetime Racing) ja kolmandana Juss Maidla (Kagu MK). Teises sõidus läks esikoha saatus sarnaselt avasõidule. Pajuri asus kohe avaringil sõitu juhtima ja sõitis taas teistel eest ka ära. Lepik võttis sisse teise koha, kuid sõidu keskel suutis Maidla temast mööduda ning ise teisena lõpetada. Kolmandana lõpetas sõidu Lepik.

Etapi kokkuvõttes oli parim 50 punktiga Pajuri, teise koha sai 42 punktiga Maidla ja kolmandana koha 42 punktiga Lepik.

Ülejäänud klassid võistlesid juba korraldaja karikatele. Alustame kõige kiiremast MX Open klassist, kus esikoha eest läksid võitlema kodurajal sõitev Andero Lusbo (Kagu MK) ja Karel Kutsar (Sõmerpalu MK). Avasõidus võttis stardivõidu Lusbo ja tema seljataga teise koha võttis sisse Kutsar. Mehed sõitsid ratas-rattas kogu sõidu, kuid Kutsar ei suutnud möödumiskohta leida ja Lusbo võttis lõpuks 0,8 sekundilise esikoha. Kolmas oli avasõidus lätlane Tomas Sileika. Teist võistlussõitu asus jälle juhtima Lusbo ja taas võttis tema seljataga koha sisse Kutsar. Meeste vaheline võitlus lõppes aga kahjuks viiendal ringil kui Lusbo ratta kodarad purunesid ja tal tuli rajalt maha sõita. Kutsar võttis seejärel juba kindla esikoha. Teisena lõpetas sõidu Kaarel Tilk (Sõmerpalu MK) ja kolmandana Aron Lenzius (AMB Racing Team).

Kokkuvõttes tuli esimeseks 47 punktiga Kutsar, teise koha sai 40 punktiga Tilk ja kolmandana koha 36 punktiga Lenzius.

Veteranide 40+ masinaklassis võitlesid avasõidus esikoha eest Ivo Meltsas ja Taimar Taaber (Kagu MK). Esimese poole sõidust hoidis esikohta enda käes Meltsas, kuid Taaberi surve kandis sõidu keskel vilja ja ta suutis liidriks tõusta ja sõidu võita. Meltsas lõpetas teisena ja Janis Kaljas (Kohila Motospordi Klubi) kolmandana. Teises sõidus võttis esikoha enda kätte Urmas Heliste (Kagu MK), kuid sel hooajal vaid mõned korrad tsikli seljas olnud Urmasel jättis füüsis soovida ja ta ei suutnud esimestega lõpuni sammu pidada. Meltsas ja Taaber võitles taas terve sõidu ratas-rattas esikoha eest ja alles eelviimasel ringil õnnestus Taaberil möödasõit teha ning esikoht jälle ära napsata. Meltsas lõpetas sõidu teisena ja Kaljas kolmandana.

Kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Taaber, teine oli 44 punktiga Meltsas ja kolmas 40 punktiga Kaljas. 50+ masiklassi arvestuses kuulus esikoht 50 punktiga Aivo Rabbile (Paikuse Motoklubi), teise koha sai 44 punktiga Jaanus Pino (Tartu Motokrossiklubi) ja kolmanda koha 40 punktiga Anti Raal (Kagu MK).

MX Hobi masinaklassi esikoha eest võitlesid Kevin Järvpõld ja Mati Nuut (Pärnu Motoclub). Kui avasõidus kuulus esikoht Järvpõllule, siis teises sõidus suutis napi esikoha võtta Nuut ja see andis talle ka võistluse esikoha. Järvpõld oli kokkuvõttes teine ja sõidud neljanda ja kolmandana lõpetanud Carl Ülejõe (Freetime Racing) oli kolmas.

50 Mini klassis kuulus esiokoht Raiki Põldmaale (RedMoto Racing), teise koha sai Ralf Vanatoa (Pärnu Motoclub) ja kolmanda koha Hermann Tamme. 50 PW klassis oli parim Brait Arumägi (AGM Racing), teise koha sai Kristiina Reintam (KTL Racing Klubi) ja kolmanda koha Stevin Karakats.

Pitbike 88 Semi masinaklassi mõlemad sõidud võitis Kristel Raba (Viljandi Motospordiklubi). Teine oli kahel korral Kristo Hint (Viljandi Motospordiklubi) ja kolmas Oliver Kalle (Viljandi Motospordiklubi). Pitbike 88 Semi Juunioride arvestuses oli parim Ralf Kahu (Tihemetsa MK), teise koha sai Kaiser Kopti (Motoextreme) ja kolmanda koha Rasmus Konrad Bristol (Abja Tehnikaring).

Traditsiooniliselt toimus Lintes ja Isade ja poegade arvestus ning selles arvestuses võistles 12 meeskonda. Isade klassi mõlemad sõidud suutis võita Taimar Taaber. Avasõidu lõpetas teine Avo Ärm (Kohila Motospordi Klubi) ja kolmandana Urmas Põldma. Teises sõidus vahetasid Põldma ja Ärm omavahel kohad ning ka kokkuvõttes kuulus Põldmale teine koht ja Ärmile kolmas koht.

Isade ja poegade arvestuses teenisid esikoha 221 punktiga Põldmad, teise koha said 217 punktiga Taaberid ja kolmanda koha 194 punktiga Vanatoad.