Rally Estonia raames sõidetav EMV etapp toimub uues formaadis

Foto: Pille Russi

Maailmameistrivõistluste etapiga koos sõidetav autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste neljas etapp Rally Estonia erineb mitmeti n-ö tavapärasest EMV-etapist.

Võistlejatel tuleb seetõttu eriti hoolikalt tutvuda täna avaldatud võistlusjuhendiga ning täpsustava infobülletääniga (Ioe aItpooIt IähemaIt). Muuhulgas lõpeb võistlusele registreerimine harjumuspärasest varem, juba 14. juunil. Tingitud on see eelkõige ralliprogrammi trükkimineku tähtajast.

Tavatu tuleb ka stardijärjekord: Eesti meistrivõistlustel osalejad stardivad vastupidiselt kiirustabelile. Sel viisil saavad EMV autod sõita kiiruskatseid pärast MM-il osalejate esimest läbimist paremates tingimustes kui oleks pärast teist läbimist. EMV nelikveolised autod on paigutatud stardirivi lõppu põhjusel, et sõidujälg oleks neile järgnevatele MM-i sõitjatele kohasem.

Eesti meistrivõistlustel osalejad alustavad rallit ja finišeerivad samal poodiumil, millel MM-i sõitjad.

Registreerimine võistlusele toimub Rally Estonia kodulehekülje kaudu. Võistlus on EMV etapp kõigile klassidele, välja arvatud veoautod.

Teema:  Infobülletään 2022 Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste 4. etapi kohta, EMV2, EMV3 ja EMV4 arvestusklassi osalejatele, kes osalevad ka WRC Rally Estonia 2022 etapil

Kellelt: EAL rallikomitee

Kellele: Arvestusklassides Rally2 (EMV2), Rally3 (EMV3) ja Rally4 (EMV4) osalevatele võistlejatele

Käesolev dokument täpsustab EMV Rally Estonia 2022 ja WRC Rally Estonia 2022 etapil osalemisega seonduvaid erisusi. EAL litsentsiga või EMV arvestusse registreerinud EMV2, EMV3 ja EMV4  võistlejad, kellel on lubatud osalemine ka WRC Rally Estonia 2022 etapil, saavad tulemuse ka EMV 4. etapi – Rally Estonia 2022, arvestuses.

 

1. Võistluste tulemused ja EMV punktid

 

1.1 EMV 4. etapi arvestusse kuuluvad WRC Rally Estonia järgnevad lisakatsed:

· SSS1 VISITESTONIA / Tartu 1

· SS4 DELFI / Raanitsa 1

· SS5 CRAMO / Vastsemõisa 1

· SS10 GRAM / Elva 1

· SS11 SYNLAB / Mäeküla 1

· SS12 LHV / Otepää 1

· SS13 FORUS / Neeruti 1 (EMV Punktikatse)

 

1.2 EMV 4. etapi punktikatse on SS13  FORUS / Neeruti 1

1.3 Punktikatse ära jäämise korral  võidakse arvestusklassis lisapunkte mitte anda, kui kõik lisakatsele startinud arvestusklassi võistlejad ei ole saanud lisakatset läbida võistlejast mitteolenevatel takistustel. Punktikatsel antavate lisapunktide andmise või mitteandmise käesolevas punktis nimetatud põhjusel otsustab žürii.

1.4 Ajalised karistused, mis võistlejad on saanud osade 1, 2 või 4 jooksul võetakse arvesse ka EMV võistluste tulemuste arvestamisel.

1.5 Estonian Junior Challenge arvestuses saavad punkte ainult need võistlejad, kes on registreerinud EJC 2022 arvestusse ja tasunud sarja liitumistasu (100.- eurot) enne käesoleva dokumendi avaldamist.

1.6 EMV arvestuses saavad punkte ainult need võistlejad, kes omavad EAL-i litsentsi või on registreerinud EMV arvestusse ja tasunud sarja liitumistasu (150.- eurot) enne käesoleva dokumendi avaldamist.

1.7 Võistluste lõplikud tulemused avaldab žürii 16.07 ja EMV punktid EAL rallikomitee hiljemalt 20.07.2022.

1.8 Kõik ebakõlad, mis on seotud EMV või EJC arvestusega, lahendab rallikomitee hiljemalt 20.07.2022.

2. Registreerimine

2.1 Võistlejad, kes soovivad osaleda WRC Rally Estonia etapil, peavad võistlustele registreerima järgneva lingi kaudu: https://registrations.fia.com/wrcest

2.2 Võistlejad, kes soovivad osaleda vaid EMV Rally Estonia etapil, peavad võistlustele registreerima järgneva lingi kaudu  https://www.rallyestonia.ee/voistlejale/emv-etapp-2022/emv-etapile-registreerimine/ 

3. Registreerimistasu

3.1 Vastavalt WRC Rally Estonia 2022 võistlusjuhendi punktile 4.4.1 on EAL litsentsi omanikele registreerimistasu 2.400 eurot, millele lisandub käibemaks 20%. Tasumine toimub võistlusjuhendis antud rekvisiitidele ja osavõistluse toetuse tasumise korrale.

4. Restardi protseduurid ja karistused

4.1 Restardi (taasliitumise) puhul arvestatakse ajalisi karistusi  EMV võistluste arvestuses vastavalt EMV VM punktile 54.1*