Reklaam sulgub sekundi pärast

Rally Elverum: Linnamäe lõpetas esimese võistluspäeva neljandana, Virves kaheksandana

Robert Virves
Robert Virves — FOTO: GustaGraphy

Täna ja homme (laupäeval) Norras toimuval Elverumi rallil sõidavad kaasa ka kaks eestlast. Georg Linnamäe, kelle kaardilugejaks on britt James Morgan (Hyundai i20 N Rally2) ja Robert Virves, kes sõidab koos portugallase Hugo Magalhaesiga (Ford Fiesta Rally2). 

Täna (reedel) toimusid kaks esimest kiiruskatset, kus kõige paremat minekut näitasid koduradadel võistlevad norrakad.

32-aastane Frank Tore Larsen võidutses mõlemal kiiruskatsel ning läheb homsele päevale vastu 17,7 sekundilise edumaaga kaasmaalase Ole Christian Veiby (26) ees. Kolmandat kohta hoiab samuti norrakas, 35-aastane Eyvind Brynildsen oli mõlemal katsel kolmas ning kaotab liidrile 26,1 sekundiga.

24-aastane Georg Linnamäe näitas mõlemal kiiruskatsel neljandat aega ning on kokkuvõttes ka neljas (+45,8). Eelmisel hooajal Junior WRC maailmameistriks tulnud 22-aastane Robert Virves näitas esimesel kiiruskatsel kaheksandat ja teisel kiiruskatsel kuuendat aega ning on üldarvestuses peale reedest päeva kaheksandal kohal (+1.14,0).

Nimekamatest sõitjatest on stardis veel 32-aastane rootslane Pontus Tidemand, kes lõpetas esimese võistluspäeva 7. kohaga (+1.08,0).

Robert Virvese mõtted peale kahte kiiruskatset: "Täna sai alguse Rally Elverum, mis on meie ettevalmistus Rootsi ralliks. Täna õhtul sõideti 2 kiiruskatset ning esimese päeva lõpetasime 8. kohal. Rütmi ja legendiga on veidi probleeme, kuid arvestades pausi pikkust on see okei ja kasvatame vaikselt enesekindlust ning õpime tundma uut autot. Homme aga ootab meid ees 8 kiiruskatset kogupikkusega ca 130 km."

 
 Reedese võistluspäeva paremusjärjestus:

 

Homme on rallil kavas kokku kaheksa kiiruskatset (130 km kokku).