Reklaam sulgub sekundi pärast

Rallikrossi Eesti ja Balti meistrisarjad algavad 27. aprillil Raassillas

Rallikrossi Eesti ja Balti meistrivõistlused algavad Raassilla rajal
Rallikrossi Eesti ja Balti meistrivõistlused algavad Raassilla rajal — FOTO: Pille Russi

Rallikrossi Eesti ja Balti meistrivõistluste esimene etapp toimub 27. aprillil Raassilla rajal.

Rallikrossi Balti meistrivõistlustel on kavas kolm etappi, üks igas riigis. 11. augustil võisteldakse Vilkyciai rajal Leedus ja 14. septembril Riias Bikerniekis.

“Kõik Balti meistrivõistluste etapid toimuvad koos kohalike meistrisarjade etappidega,” rääkis EAL rallikrossikomitee esimees Mati Kask. “See suurendab konkurentsi ning aitab võistlejatel kokku hoida kulusid.”

Kuuest etapist koosneva Eesti meistrisarja avalöök tehakse samuti 27. aprillil Raassillas, järgnevad võistlused Kulbilohus, Piirojal, Missos, Kehalas ja LaitseRallyPark´is.

Tänavu lisandub Eesti meistrivõistlustele uus klass BMW RX3000, kus on võimalik sõita BMW 1. seeria, 2. seeria ja 3. seeria autodega. “Mullustel Läti-Leedu meistrivõistlustel osales selles klassis 29 sõitjat. Uus klass on suhteliselt odav ja võiks saada menukaks ka Eestis,” rääkis Kask. “Tehnilised tingimused võtsime üle lõunanaabritelt, et neil oleks võimalik käia Eestis ja meie sõitjatel Lätis ning Leedus võistlemas.”

Oluliseks uuenduseks on ka, et Junior1600 klassis kasutatakse odavamaid Malatesta rehve. “Idee on muuta noorteklassi sisenemine ja jooksvad kulud madalamaks. Noorteklassis osalemisest on juba märku andnud kaheksa sõitjat.”

Meistrivõistlustest osavõtust on seni teatanud ligikaudu 70 sõitjat. “Rajale on tulemas nii uusi sõitjaid kui vanu tuttavaid, näiteks asub taas võistlema mitmekordne Eesti meister Rommi Pukk. Kindlasti on oodata põnevat hooaega.”

Meistrisarja treeningpäev toimub 13. aprillil Raassilla rajal.

Eesti ja Balti meistrivõistluste kalender:
13. aprill – treeningpäev, Raassilla
27. aprill – EMV ja BMV 1. etapp, Raassilla
18. mai – EMV 2. etapp, Kulbilohu
8. juuni –  EMV 3. etapp, Piiroja
13. juuli – EMV 4. etapp, Misso
3. august – EMV 5. etapp, Kehala Ring
11. august – BMV 2. etapp, Leedu, Vilkyciai
7. september- EMV 6. etapp, LaitseRallyPark
14. september – BMV 3. etapp, Läti, Riia