Pärm / Sormunen tõusid Internationale Sidecar Trophy kuuendal etapil avasõidus poodiumile

Pärm / Sormunen
Pärm / Sormunen — FOTO: Doreen Müller-Uhlig

Kolm Eesti külgvankriekipaaži osalesid möödunud nädalavahetusel Saksamaal Oscherslebenis Internationale Sidecar Trophy sarja kuuendal etapil, kus Eero Pärm ja Niko Sormunen laupäevases sprindisõidus kolmanda koha said.

Eero Pärm / Niko Sormunen (Pärm Racing Team) jõudsid laupäeval supersprindis Sidecar Trophy 600 klassis finišisse kolmandana.

Teises laupäevases sõidus jäid nad tehnika rikke tõttu poodiumilt esimesena välja ja said neljanda koha. Pühapäevane goldrace tuli Eesti-Soome segapaaril tehnika purunemise tõttu aga sootuks katkestada.

Samas klassis osalevad Jaanus Kompus / Avo Kuusk (HRC Eesti Racing Team) olid esimeses sõidus kuuendad, teises ja kolmandas sõidus nad ei startinud.

Sidecar Trophy 1000 klassis võistlevad Silver Kuusk / Marko Piirlaid (Biker24 Motospordiklubi) saavutasid laupäeval supersprindis ja sprindis 4. Koha.

“Pühapäevases goldrace võistluses me kahjuks finišisse ei jõudnud. Esimesel ringil läks tagasirge lõpus liiklus väga tihedaks ja kahjuks tegime spinni ning jäime viimasteks,” ütles Silver Kuusk. “Saime uuesti liikuma ja mõne ringi vältel möödusime mõndadest konkurentidest, kuid siis seitsmendal ringil kandusime kiiretes vasakkurvides rajalt välja turvaalale. Kuna tsikkel enam ei käivitunud, siis tuli kahjuks katkestada.”

Sarja viimane etapp toimub samuti Oscherslebenis kahe nädala pärast Sidecar Festivali raames.