Pals tegi Itaalias hooaja parima tulemuse, Vetkin võitis EM-etapi

Möödunud nädalavahetusel toimus Itaalias S1GP MM-etapp, kus Patrick Pals tegi oma tänavuse hooaja parima sõidu ning SM Junior klassi EM-etapil näitasid noored häid tulemusi, kirjutab msport.ee.

Patrick Pals (TM, L30 Racing TM Factory) tegi terve hooaja isikliku parima tulemuse, saavutades üldarvestuses 11nda koha ning S1GP klassis 6nda koha. Etappide kokkuvõttes hoiab ta hetkel kindlalt kaheksandat positsiooni ja loodab järgmisel etapil Pariisis tulemust veelgi parandada. 

“Reedeses vabatreeningus oli ilm ilus ja tõotas tulla kena nädalavahetus. Kvalifikatsioonis 13s koht ja seda juba kahjuks märjal rajal. Ka laupäeva esimeses võistlussõidus tervitas ilmataat paduvihmaga, kuid start mul õnnestus ja esimesest kurvist väljusin seitsmendana.
Kaks kiiremat konkurenti möödusid minust ja seljataha jäid Chaterine Youry ning Marie Luce – olgu mainitud, et tegemist on tumedanahaliste meestega, kuigi nime järgi võiks eeldada, et sõitsin võidu naisterahvastega. Esimeses sõidus sain üldarvestuses üheksanda ning S1GP klassis 5nda koha,” rääkis Pals.

Ta lisas, et pühapäeval oli ilm kena ja rada kuivas, kuid laupäevast jäänud pori hakkas tolmama ja tegi asfaldi väga libedaks. “Fast race, mis kestis 15 minutit, stardis ebaõnnestusin, kuid stardikurvi sisenesin sellegi poolest 11ndana. Tegime tiheda andmise rootslase Hampus Gustafsoniga, kuid lõpuks läksid õlad pingesse ja pidin hoos järgi andma. Terve hooaja vältel on vanad vigastused õlgades tunda andnud ja see ei lase mul anda endast maksimumi. Lõpetasin sõidu 13ndana.”

“Superfinaalis, kus tuleb kasutada ühel ringil jokker rada (pikem ring läbi metsa), magasin taas stardi maha, olin ca 20s ning otsustasin kohe teisel ringil jokker ringile minna, et ei peaks oma energiat kulutama möödasõitudele mahajääjatest. See taktika toimis suurepäraselt, sest sain sealt tulles kohe oma positsioonile ning esiotsa mehed tegid jokker ringi alles lõpus, mis andis mulle võimaluse finišeerida 11ndana.”

Palsiga samas klassis, kuid Rookie arvestuses osales ka Aksel Pärtelpoeg (Husqvarna, Äksi39Team), kes oli etapi kokkuvõttes Rookies Cup arvestuses kaheteistkümnes ja üldarvestuses 21ne.

“Esimeses sõidus ei saanud head starti ja üritasin tagant tulla, kuid ei leidnud palju möödaminekuvõimalusi ja sõidust 22. koht (rookie 13. koht). Üldiselt jäin päevaga rahule, sain palju kogemusi juurde vihmasõidust.”

“Pühapäeva hommikuses warmupis oli krossiosa veel päris porine, kuid tundsin end ka slickidega libeda peal hästi, 21ne aeg. Sõitude ajaks oli rada juba päris kuiv. Fast race-is sain stardis hästi minema, olin 15ndal positsioonil ja nii paar ringi, kuni külje maha panin.
Kuna libisesin päris pikalt, siis ei saanud kähku püsti ja tsiklit kohe käima, hakkasin viimaselt kohalt tulema, tõusin paar kohta ja siis kukkusin uuesti ja tegin puusale liiga, kuid sõidu lõpuks tulin finišisse 22. kohal.”

“Viimases sõidus ei saanud ka kõige paremat starti ja oleks peaaegu stardikurvis kukkunutele otsa sõitnud. Sain õnneks mööda sealt ja sõidu lõpuks tõusin 18ndale kohale, mis oli igati positiivne, parandasin ka enda aega. Tundsin, et ei saanud endast päris kõike anda, väiksed sõidu vead ja vale rehvivalik tegid elu natuke raskeks. Üldiselt oli hea, kogemusterikas nädalavahetus, teenisin ka esimesed MM-punktid üldarvestuses.” Rookies Cup hooaja kokkuvõttes on ta 16ndal kohal ning püüab finaaletapil hooaja hea tulemusega lõpetada.

Samas toimus ka SM Junior klassi Euroopa meistrivõistluste eelviimane etapp, mille võitis Mathias Vetkin (TM, Pärnu Motoclub), Rasmus Ebelmann (Husqvarna, Äksi39Team) oli kuues, Robin Robert Mooses seitsmes ja Rita Liisa Mooses (mõlemad Husqvarna, Eesti Motospordi Akadeemia) kümnes. 

Vetkin ise võttis nädalavahetuse kokku selliselt: “Minule Itaalias väga meeldis, kvalifikatsioon läks hästi. Esimene sõit oli väga pingeline kaasvõistlejatega, aga suutsin nad taga hoida ja ära võita. Teine sõit läks ka väga hästi, stardivõitu küll ei tulnud, aga sellest hoolimata hoidsin teist kohta lõpuni ja kokkuvõttes võitsin võistluse. Praegu olen EM-i punktiarvestuses kolmandal kohal.”

Rasmus Ebelmann oma kogemusest: “Minule Itaalia rada meeldis, kuid polnud minu lemmikrada Euroopas. Trennid läksid enamasti hästi. Kvalifikatsioonis olin viies ja mõlemas sõidus kuues. Rada oli kiire, kuid ka tehniline asfaldi krossiosa meeldis. Teine krossiosa, mis koosnes peamiselt mullast ja kivides läks teiseks sõiduks väga auku ja seda oli raske läbida.”

Robin oli kvalifikatsioonis 4s ning nii m]lemas sõidus kui kokkuvõttes 7s, Rita-Liisa oli kvalifikatsioonis 9s, esimeses sõidus 9s ja teises 10s ning kokkku 10s koht. Robini ja Rita sõite kommenteerib nende isa Martin Mooses: “Robin-Robert oli vihmaga toimunud trennis ja ajasõitudes väga hea minekuga, samas kuiva asfaltiga toimununud võistlussõitudes saavad 85cc tsiklid korraliku eelise. Robin sõidab 65cc tsikliga. Huvitav tähelepanek on see, et paljud Lõuna-Euroopa noored on just kuival rajal väga kiired, kuid vihmaga on sõiduoskus väga napp.”

Galerii:

Detailsemad tulemused: