Nädalavahetuse rallitulemused: Ott Tänak / Martin Järveoja MM-etapil neljandad; eestlaste klassivõit Lätis

Ott Tänak
Ott Tänak — FOTO: Scanpix

Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) lõpetasid Portugalis sõidetud MM-ralli neljanda kohaga ja tõusid MM-i punktitabelis teisele kohale, kirjutab uus.autosport.ee.

Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1) võitsid Portugali MM-ralli ajaga 3:35.11,7. Neljanda kohaga lõpetanud Tänak/Järveoja kaotasid neile kaks minutit ja 4,1 sekundit. WRC2 arvestuses said Gregor Jeets / Timo Taniel 21. ja Georg Linnamäe / James Morgan 26. koha (mõlemad Hyundai i20 N Rally2). Robert Virves / Hugo Magalahes (Ford Fiesta Rally2) katkestasid nagu ka Joosep Ralf Nõgene / Aleks Lesk (Peugeot 208 Rally4).

MM-i juhivad Rovanperä/Halttunen 98 punktiga, Tänak/ Järveoja on 81 punktiga teised.

Autoralli Läti meistrivõistluste etapil, Vecpilsi rallisprindil saavutasid klassivõidu Karl-Markus Sei / Martin Leotoots (Peugeot 208 Rally4) LRC4 arvestuses. Oskar Männamets / Holger Enok (Citroen C2 R2 Max) olid LRC5-s teised. Slava Popov / Aivar Järvet (Mitsubishi Evo X) olid võistluse absoluutarvestuses 11. kohal ja Andri Õun / Andre Kurg (Subaru Impreza WRX STI) 23. Ralli võitsid Karl Peder Nordstrand / Jorn Norum Listerud (Škoda Fabia Proto).

Leedu meistrivõistluste etapil Rally Orlen Lietuval said Janek Vallask / Jaanus Hõbemägi (Subaru Impreza STI) 19. koha. Võitsid Martynas Samsonas / Ervinas Snitkas (Škoda Fabia N5+). Pranko Kõrgesaar / Rainis Raidma ja Can Alakoc / Sander Pärn (mõlemad Ford Fiesta Rally4) katkestasid.