Reklaam sulgub sekundi pärast

Nädalavahetus autospordis: Raassilla raja avamine, Eesti võistlused ja eestlased välismaal

Autoralli MM-sari jätkub Horvaatias
Autoralli MM-sari jätkub Horvaatias — FOTO: M-Sport

Homme/reedel avatakse Raassilla mootorispordikompleks, Eestis toimuvad mitmed võistlused ja arvukalt eestlasi võistleb välismaal, kirjutab uus.autosport.ee.

Raassilla autokrossirajast on saanud kaasaegne mootorispordi- ja vabaajakeskus. Ametlik avamine toimub reedel, 21. aprillil kell 17.00-23.00. Õhtut juhib Robert Rool ning peale pidulikku avamist ootab publikut meeleolukas show nii rajal kui laval.

Rahvakrossi ja -sprindisari Misso Karikas jätkub laupäeval neljanda etapiga. Võistlussõidud algavad kell 9.35.

Laupäeval toimub Piibe maantee Jägala lõigul igamehekiirendusvõistlus ja driftitreening Avalaks. Kavas on ka hobiautode näitus ja selgitatakse välja Burnout King ja Queen. Pealtvaatajad pääsevad alale kell 11.00, rajad avatakse kell 11.30.

Olerex Talendid Rajale kardisarja avaetapp sõidetakse laupäeval algusega kell 10.00.

E-autospordi Eesti meistrivõistlustel suletakse reedel ralli viienda etapi rada ja pühapäeval toimub ringrajasõidu EVAL S-Link GT-sarja viimane, seitsmes etapp Spa-Francorchampsi rajal.

Tänasest/neljapäevast pühapäevani sõidetakse Horvaatias autoralli MM-sarja neljas etapp. Eestlastest osalevad lisaks Ott Tänakule / Martin Järveojale (Ford Puma Rally1), Georg Linnamäe koos britist kaardilugeja James Morganiga (Hyundai i20 N) ja Romert Jürgenson / Siim Oja (Ford Fiesta). Otsepilti näitavad TV3 kanalid.

Ruben Volt, Mattias Vahtel ja Antti Rammo (kõik Honda Civic Type R) osalevad ringrajasõidu Itaalia meistrivõistluste esimesel etapil Imolas. TCR-i kvalifikatsioon on kavas laupäeval kell 10.40 (siin ja edaspidi Eesti aeg) ja esimene võistlussõit kell 16.20. Teine sõit toimub pühapäeval kell 14.00. Ülekannet vahendab kodulehekülg.

Taanis Nysumi rajal toimuvad laupäeval ja pühapäeval rallikrossi RallyX Nordic sarja esimene ja teine etapp. Supercar-klassis osaleb eestlastest Maiko Tamm (Ford Fiesta), krosskartide konkurentsis Martin Juga, Kenneth Pohl, Lucas Orav, Tanel Tereping, Romet Tsirna ja Tamo Toodo.

Ralf Aron (Mercedes-AMG GT3) võistleb Fanatec GT World Challenge Europe avaetapil Monzas Theeba Motorsport võistkonna liikmena. Kolme tunni sõit algab pühapäeval kell 16.00. Ülekannet vahendab kodulehekülg.

Martin Rump (Porsche 911 RSR-19) võistleb ELMS sarja etapil Proton Competitioni meeskonna värvides. Barcelona rajal algab nelja tunni sõit pühapäeval kell 12.30.

MM-punktid on mängus elektrivormelitel, sarja seitsmes ja kaheksas etapp sõidetakse Berliinis vastavalt laupäeval ja pühapäeval, mõlemal päeval algab TV3 Sport Open kanalil ülekantav sõit kell 16.00.

Maratonrallide maailmameistrivõistlused jätkuvad Mehhikos Sonora ralliga. Start antakse laupäeval ja finiš on järgmise nädala reedel.