Reklaam sulgub sekundi pärast

Nädalavahetus autospordis: Eestis Paide ralli ja Piiroja Karikas, mitmed eestlased stardivad välismaal

Veoautod võistlevad nädalalalõpul nii Paide rallil kui Smiltene krossil
Veoautod võistlevad nädalalalõpul nii Paide rallil kui Smiltene krossil — FOTO: Pille Russi

Nädalavahetusel toimub Eestis Humus Paide ralli ning sõidetakse Piiroja Karika etapp. Mitmed Eesti võidusõitjad stardivad välismaal. MOMU-s toimub garaažimüük.

Autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste punktid on mängus reedel ja laupäeval sõidetaval Humus Paide rallil. Reedel kell 17.20 Paide kesklinnast startiv ralli lõpeb samas laupäeval kell 18.50. Võistlust on võimalik jälgida kohapeal ja ka veebi vahendusel: reedel EAL Youtube´i kanalist.

Eesti meistrivõistluste punktid on mängus kahel võistlusel Lätis. Kardisportlased võistlevad lisaks EMV arvestusele ka Balti karika arvestuses laupäeval 333 rajal Riia lähistel. Kvalifikatsioonid algavad kell 9.00, võistlussõidud 10.30.

Autokrossi Green Pro Eesti meistrivõistluste punktid on mängus Smiltenes toimuval võistlusel, kus veoautode ja -bagide eelsõidud stardivad laupäeval kell 16.00. Pühapäeval algavad võistlussõidud kell 10.00, finaalideni jõutakse 17.10.

Piiroja Karikas jätkub Piiroja rallikrossirajal laupäeval kolmanda etapiga. Võistlussõidud algavad kell 9.45.

MOMU Mootorispordi Muuseum korraldab pühapäeval algusega kell 10.00 garaažimüügi. Esinevad ka Turba kultuurimaja kollektiivid (kell 13.00) ja ansambel Köömes (14.00).

Kiirendusspordi Euroopa meistrivõistlused jätkuvad Saksamaal Hockenheimis reedest pühapäevani toimuva võistlusega. Eestlastest osaleb Andres Arnover.

Rallikrossi Rally X Nordicu hooaja eelviimane etapp sõidetakse laupäeval ja pühapäeval Norras Grenlandi rajal. Supercaris stardib eestlastest Maiko Tamm, krosskartide klassis on kirjas Martin Juga ja Romet Tsirna. Võistlust näitab otseülekandes sarja Youtube´i kanal.

European Le Mans Series´i etapp toimub Aragoni rajal Hispaanias. Kvalifikatsioon on kavas laupäeval kell 11.15 (siin ja edaspidi Eesti ajad) ning nelja tunni sõit algab samal päeval kell 19.00. Martin Rump stardib Proton Competitioni värvides.

Vormel 1 MM-sari jätkub Hollandi GP-ga. Kvalifikatsioon sõidetakse laupäeval kell 16.00 ja võistlus pühapäeval samal ajal.