Nädalavahetus autospordis: Eestis on fookuses sprint ja kross; eestlased osalevad mitmel välisvõistlusel

Mattias Vahtel osaleb TCR World Tour etapil Itaalias
Mattias Vahtel osaleb TCR World Tour etapil Itaalias — FOTO: Daniele Nicli

Nädalavahetusel sõidetakse krossi Tapal ja Taalis, sprinti Kehalas ja Kulbilohus, ringrajasõidu ja drifti Eesti meistrivõistluste punkte jahitakse Lätis ning mitmed Eesti autosportlased võistlevad välismaal.

Autokrossi Green Pro Eesti meistrivõistlused jätkuvad laupäeval Tapal. Vabatreeningud algavad kell 9.00, eel- ja finaalsõidud 11.30.

Crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistluste kaks esimest etappi sõidetakse Kehalas laupäeval ja pühapäeval. Mõlemal päeval algavad võistlussõidud kell 10.30.

Rahvasprindi EAL karikavõistlused jätkuvad Reinsalu Auto Kulbilohu rahvasprindiga pühapäeval algusega kell 11.30.

Superkrossi karikasarja neljas etapp toimub pühapäeval Taalis, võistlussõidud algavad kell 11.30.

Ringrajasõidu Balti ja Eesti meistrivõistlused jätkuvad reedel laupäeval Riias Bikernieki rajal. Reedel on kavas treeningud ja kvalifikatsioonid, esimene võistlusstart antakse laupäeval kell 10.00.

Drifti Eesti meistri- ja karikavõistluste etapp toimub laupäeval (kvalifikatsioonid) ja pühapäeval (finaalid) Birži rajal Lätis.

Reedeni on avatud e-autoralli Eesti meistrivõistluste etapi rada Eesti virtuaalteedel.

Legendaarne Le Mans´i 24 tunni sõit tähistab tänavu 100 aasta juubelit. Tänavuse võistulse start antakse laupäeval kell 17.00. Eestlastest osaleb Proton Competitioni värvides Martin Rump. Le Mans´i õõpevasõit kuulub ka kestvussõitude MM-sarja. 

Drift Mastersi Euroopa meistrivõistluste teine etapp sõidetakse Rootsis Fällforsis reedel ja laupäeval. Eestlastest osalevad Oliver Randalu, Kevin Pesur ja Kristjan Salmre. Reedel algab kvalifikatsioon kell 18.00 (siin ja edaspidi Eesti aeg) ja pühapäeval võistlus kell 15.00.

Mattias Vahtel stardib TCR World Tour etapil Itaalias Vallelungas, kus laupäeval kell 15.05 on kavas kvalifikatsioon ja pühapäeval kell 12.10 ja 17.00 võidusõidud.

Ralf Aron võistleb Haupt Racing Teami värvides ADAC GT Mastersi võistlusel Hockenheimis. Kvalifaktsioon on kavas laupäeval kell 10.00, võistlussõidud laupäeval ja pühapäeval kell 14.00.

Kaheksa Eesti veoautoralli ekipaaži stardib 10. juunil toimuval Multia rallil Soomes. Esimene auto stardib neljast lisakatsest koosnevale võistlusele kell 11.00.

Vahendas, autosport.ee