Reklaam sulgub sekundi pärast

Nädalavahetus autospordis: Eesti meistrivõistluste punkte jahitakse ringrajal ja driftis, aga toimub muudki

Nädalavahetusel toimub Porsche Ringil 160 osalejaga Pärnu Summer Race ning Kulbilohu rallikrossirajal võistlevad driftijad Põhja-Euroopa tsooni (NEZ) ja Eesti meistrivõistluste punktidele. Mõlemad võistlused algavad juba täna/reedel.

Pärnu Summer Race on ringrajahooaja üks kõrghetki. Foto: Pille Russi

Pärnu Summer Race kuulub mitmesse võistlussarja, olles ka Eesti meistrivõistluste etapiks. Täna algavad võistlussõidud kell 18.25, laupäeval 10.00 ja pühapäeval kell 13.50. Võistlust on võimalik jälgida nii kohapeal kui otseülekandes Facebooki ja Youtube vahendusel (reede, laupäev ja pühapäev). Samuti on otseülekanne vaadatav Eesti Autospordi Liidu kodulehe avaküljel.

Driftivõistlus South Side Kulbilohu rajal on Pro-klassile Põhja-Euroopa tsooni (NEZ) meistrivõistluste avaetapiks, ühtlasi on võistlusel mängus Eesti ja Livonia (Eesti ja Läti ühine sari) punktid. Täna/reedel algab Semipro võistlus kell 15.30, laupäeval alustab Semipro kell 10.30 ja Pro kell 15.15. Võistlust näitab otseülekandes drift.television.ee.

Laupäeval sõidetakse Piiroja rallikrossirajal Piiroja Karika V etapp. Võistlus algab kell 9.45. Pühapäeval avaneb testipäeval võimalus proovida Jaanikese uut autokrossirada.

E-autospordis algavad ringrajasõidu Eesti meistrivõistlused klassis Formula EVAL. Pühapäeval kell 20.00 sõidetakse kvalifikatsioon, 20.20 sprint ja 21.00 põhisõit. Ka seda võistlust on võimalik vaadata otseülekandes.

Kiirendusspordi Euroopa meistrivõistlused jätkuvad pühapäevani Rootsis Tierp Arenal toimuva võistlusega Scandinavian Internationals. Eestlastest osaleb Andres Arnover (Ford Mustang) klassis Pro Modified. Võistlusest tehakse samuti otseülekanne.

Laupäeval ja pühapäeval sõidetakse autoralli Leedu meistrivõistluste etapp Rally Rokiškis, kuhu on eestlastest registreerunud Ott Kuurberg / Saimon Köst (Ford Fiesta R2T) ja Sander Ilves / Lauri Veso (VAZ-21051).

MM-punktid on mängus elektrivormelitel. Formula E MM-i viimane ja eelviimane etapp sõidetakse Soulis vastavalt laupäeval ja pühapäeval. Kvalifikatsioonid toimuvad mõlemal päeval kell 5.40 (siin ja edaspidi Eesti aeg) ja võistlus algab samuti mõlemal päeval kell 10.00. Ülekande teevad TV3 Sport Open ja Eurosport.