Reklaam sulgub sekundi pärast

MXGP algaval hooajal võistlevad ka Balti riikide sportlased

Eestlane Hardi Roosiorg, lätlane Pauls Jonass ja leedukas Arminas Jasikonis võistlevad MXGP MM-sarjas, mis algab sel pühapäeval.

66. motokrossi maailmameistrivõistlused hõlmavad endas 15 eri riigis toimuvat 20 etappi. Esimene etapp toimub Suurbritannias. Tiitlit kaitseb Hollaldist pärit Jeffrey Herlings.

Eesti sõitja Hardi Roosiorg jätkab võistlemist KTM mootorrattal ja Sahkar Racingu meeskonna liikmena. Eelmisel aastal jäi Roosiorg ühe punktiga 43. kohale, kuid ta osales ka ainult viiel etapil.

Pauls Jonass lõpetas eelmise aasta 391 punkti ja 8. kohaga. Lätlane oleks võinud ka kõrgemale tõusta, kui vigastus poleks teda kolmelt viimaselt etapilt eemale hoidnud. Ta sõitis Gas Gas rattaga, kuid sel aastal vahetas selle Husqvarna vastu. Sel hooajal esindab lätlane Standing Construct Husqvarna tehasetiimi.

Leedukas Arminas Jasikonis lõpetas eelmise aasta 103 punktiga ehk 22. kohal. Ekspertide sõnul olnuks ta ka paremaks suuteline, aga polnud pärast tõsist vigastust veel piisavas vormis. 2020. a septembris sattus Jasikonis Itaalias õnnetusse ja sai väga tõsise peatrauma, mistõttu pandi leedukas kunstlikusse koomasse. Päras õnnetust ei võistelnud ta kaua aega. Jasikonis sõitis eelmisel aastal Husqvarna ja sel aastal Yamaha mootorrattaga. Ta muutis ka oma meeskonda ja esindab nüüd Gebben van Venrooy Yamaha Racing meeskonda.

Suurbritannia etappi kannavad üle telekanal TV3 Sport Open ja järgmise põlvkonna teleteenus Go3. Esimene sõit algab pühapäeval kell 15.00 ja teine 18.00. Hooaja teine etapp toimub 6. märtsil Itaalias.

Tõotab tulla huvitav hooaeg. Tiitlikaitsja Jeffrey Herlings on ilmselt sunnitud mõne etapi vahele jääma kuniks ta on vigastusest täielikult taastunud. Seda saavad ära kasutada teised tugevad sõitjad nagu Tim Gajser, Jorge Prado, Romain Febvre ja MXGP uustulnuk, MX2 maailmameister Maxime Renaux. Ka eelmisel aastal polnud maailmameister kindel viimase etapini.

Igal etapil tehakse kaks sõitu, tulemused liidetakse ja punkte saavad 20 esimest sõitjat.