Reklaam sulgub sekundi pärast

Kukkumised jätsid Roosioru Roosti MM-etapil punktideta, Vettik tegi EMX 250 klassi teises sõidus korraliku tulemuse

Motokrossi maailmameistrivõistluste järjekordne etapp toimus sel nädalavahetusel Rootsis Uddevalla krossirajal. MXGP klassis ei suutnud Sahkar Racing meeskonna sõitja Hardi Roosiorg punkte teenida. EMX 250 klassi euroopa meistrivõistluste etapil tuli Meico Vettik 12. kohale.

Autor/allikas: msport.ee

MXGP klassi avasõidus tegi Hardi Roosiorg üsnagi hea stardi, kuid teisel ringil ta kukkus, mistõttu tsikli lenks kõrveraks läks. Täis hooga Hardi enam sõita seejärel ei saanu ja finishisse jõudis Roosiorg 27. kohal. Perfektse sõidu tegid Yamaha tehasemeeskonna sõitjad, kes suutsid võtta koguni kolmikvõidu. Esikoha teenis Maxime Renaux (Prantsusmaa), teine oli Jeremy Seewer (Šveits) ja kolmas Glenn Coldenhoff (Holland). Sarja liider Tim Gajser (Sloveenia, Honda) lõpetas sõidu neljandana.

Teiseks sõiduks oli Roosiorg palju paremini valmis ja ta suutis avaringist alates konkurentidega võidelda. Stardi järel oli ta 27. kohal ja sealt suutis Hardi pooleks sõidumaaks 24. kohale tõusta. Seda kohta suutis Hardi enamuse sõidust ka hoida, kuid viis ringi enne sõidu lõppu tuli kukkumine ja Roosiorg katkestas sõidu. Sõitu juhtis algusest kuni lõpuni Seewer. Teisena lõpetas Gajser ja kolmandana Romain Febvre (Prantsusmaa, Kawasaki).

Etapi kokkuvõttes tuli esimeseks 47 punktiga Seewer, teise koha sai 40 punktiga Gajser ja kolmanda koha 36 punktiga Coldenhoff. Roosiorg punkte ei teeninud ja sai kirja 31. koha. Sarja kokkuvõttes on Roosiorg 32 punktiga 26. kohal. Liidrina jätkab Gajser, kellel on koos 645 punkti, teisel kohal on 530 punktiga Seewer ja kolmandal kohal 496 punktiga Prado.

Eile EMX 250 klassi avasõidus 15. koha saanud Vettik tegi tänases teises võistlussõidus suurepärase stardi. Esimeste kurvide järel võttis ta sisse kolmanda koha. Kahjuks ei leidnud Vettik esimestel ringidel kohe head rütmi ja ta langes kiirelt üheksandale kohale. Seejärel sai ka Meico hoo üles ja ta suutis ees sõitvate konkurentidega sama kiirust näidata. Konkurendi kukkumise järel tõusis Vettik kaheksandaks ja sellel positsioonil sõitis ta kuni finishini. Sõidu võitis eilne ebaõnnemees Lucas Coenen (Belgia, Husqvarna), teise koha sai Haakon Osterhagen (Norra, Fantic) ja kolmanda koha Quentin Marc Prugnieres (Prantsusmaa, Kawasaki).

Etapi kokkuvõttes tuli Vettik 19 punktiga 12. kohale. Oma esimese etapivõidu teenis 47 punktiga Osterhagen, teine oli 42 punktiga Purgnieres ja kolmas 35 punktiga Camden Mc Lellan (LAV, KTM). Sarja kokkuvõttes on Vettik 108 punktiga 12. kohal. Liidrina jätkab 311 punktiga Rick Elzinga (Holland, Yamaha). Sarjas jääb sõita veel kaks etappi.

EMX 125 klassi teine sõit läks meie poistel üsnagi sarnaselt avasõidule. Taas jäid nii Sebastian Leok kui Richard Paat stardi järel rivi lõppu ja taas oli Leok see, kes suutis sõiduga sealt oma positsiooni natuke parandana. Avaringi 35. kohal tõusis Sebastian lõpuks 29. kohale. Paat katkestas sõidu kaheksandal ringil ja sai kirja 37. koha. Stardi järel asus sõidu liidriks Janis Martins Reisulis (Läti, KTM) ja ta oli ka rajal selgelt kõige kiirem ning lätlasele kuulus lõpuks kindel sõiduvõit prantslase Alexis Fueri (Fantic) ees. Kolmandana lõpetas sõidu Ivano Van Erp (Holland, Yamaha).

Etapi kokkuvõttes Leok ja Paat punkte ei teeninud ja kirja läks neile kolmekümneteine ja kolmekümneüheksas koht. Etapivõidu teenis 45 punktiga Van Erp, teine oli 43 punktiga Janis Martins Reisulis ja kolmas 36 punktiga Fueri. Sarja kokkuvõttes on liidrikohal 321 punktiga Cas Valk (Holland, Fantic). Teisel kohal on 273 punktiga Fueri ja kolmandal kohal 272 punktiga Karlis Alberts Reisulis (Läti, Yamaha). Valk vajab viimasel etapil Soomes vaid kolme punkti, et meistriks tulla.

MX2 klassi avasõidu esikoha võttis sarjas teisel kohal olev Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM). Teisena lõpetas sõidu sarja liider Jago Geerts, kes korraks ka külje maha pani (Belgia, Yamaha) ja kolmandana Kevin Horgmo (Norra, Kawasaki). Kui avasõidus tegi otsustava sõiduvea Geerts, siis teises sõidus oli Vialle´i kord. Ta kukkus täpselt samas kohas kus Geerts avasõidus ja see andis otsustava eelise sel korral belglasele. Geerts suutis võtta sõiduvõidu, Vialle lõpetas teisena ja Simon Laengenfelder kolmandana.

Etapi kokkuvõttes kuulus esikoht 47 punktiga Geertsile. Samade punktidega tuli teisele kohale Vialle ja kolmas oli 38 punktiga Laengenfelder. Sarja kokkuvõttes on Geertsi edu Vialle´i ees endiselt 23 punkti. Kolmas on Laengenfelder, kes kaotab liidrile 130 punktiga.