Hardi Roosiorg oli Itaalia MM-etapil üheksateistkümnes, võitis üIIatusmees

Motokrossi maailmameistrivõistluste kaheksas etapp toimus sel nädalavahetusel Itaalias Riola Sardo krossirajal. Hooaja ühel raskeimal etapil tuli Hardi Roosiorg MXGP klassis 19. kohale. Üllatuslikult võttis võidu Calvin Vlaanderen.

MXGP klassi avasõidus suretas Hardi Roosiorg stardikurvis ratta välja ja langes viimaseks. Järgmises kurvis oli aga suur kukkumine ja ta tõusis kiirelt 18. kohale. Paari ringiga langes aga ta võistlejaterivi lõppu taas ja seal oli ta enamuse sõidust. Finishisse jõudis Roosiorg 21. kohal ja jäi esimesena punktidelt välja. Sõitu asus stardi järel juhtima Tim Gajser (Sloveenia, Honda), talle järgnesid Jorge Prado (Hispaania, GASGAS) ja Pauls Jonass (Läti, Husqvarna). Kehva stardi tegi aga eilse kvalifikatsiooni võitnud Calvin Vlaanderen (Holland, Yamaha), kes esikümne lõpus oli. Vlaanderen oli rajal aga väga kiire ja ta tõusis sõidu keskel juba Gajseri ja Prado järele kolmandaks. Seejärel suutis ta mööduda ka Pradost ning püüdis kinni ka Gajseri. Kaks ringi enne sõidu lõppu suutis Vlaanderen ka sarja liidrist mööda sõita ja võttis karjääri esimese sõiduvõidu. Teisena lõpetas Gajser ja kolmandana Prado.

Teises sõidus suutis Hardi Roosiorg teha tunduvalt parema esituse kui avasõidus. Avaringi lõpetas Roosiorg 20. kohal ja sõidu esimese poolega suutis ta sealt 16. kohale tõusta. Sõidu teises pooles suutis kunagine MX2 klassi maailmameister Jordi Tixier (Prantusmaa, KTM) meie mehest mööduda ja Roosiorg lõpetas sõidu 17. kohal. Itaalia etapi staariks kujunes aga üllatuslikult Vlaanderen, kellele ei leidunud ka teises sõidus vastast. Sõidu alguse viiendalt kohalt tõusis ta peagi liidriks ja sõitis teistel kohe ka eest ära. Vlaanderen võttis päeva teise sõiduvõidu ja karjääri esimese MXGP klassi etapivõidu. Teisena tuli finishisse Glenn Coldenhoff (Holland, Yamaha) ja kolmandana Jorge Prado. Raskel rajal kustus täielikult sarja liider Tim Gajser, kes lõpetas sõidu kaheteistkümnendana.

Etapi kokkuvõttes tuli Roosiorg 5 punktiga 19. kohale. Esikoha teenis 50 punktiga Vlaanderen, teine oli40 punktiga Prado ja kolmas 35 punktiga Coldenhoff. Liidrikohal jätkab kokkuvõttes Gajser (367 punkti). Teisel kohal on 288 punktiga Renaux ja kolmandal kohal 264 punktiga Seewer. Roosiorg on 28 punktiga 21. kohal.

Esimeses MX2 klassi võistlussõidus teenis stardivõidu Thibault Benistant (Prantsusmaa, Yamaha). Üsna pea asus sõitu juhtima aga sarja liider Jago Geerts (Belgia, Yamaha), kelle järele teisele kohale tõusis Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM). Vialle suutis liivarajal Geertsi seljataga püsida ja belglane ei saanud hetkekski kergemalt hingata. Viimasele ringile läksid mehed koos ja sõidu saatuse otsustas Vialle´i väike sõiduviga. Geerts võitis sõidu, Vialle teine ja Benistant kolmas.

MX2 klassi teises sõidus võttis stardivõidu taas Benistant. Temast möödusid aga üsna kiirelt Vialle ja Geerts. Prantslase juhtimisel sõitis duo järgnevatel kohe eest ära. Kuigi Geerts survestas liidrit kogu sõidu jooksul, siis suutis Vialle on oma kohta hoida ning võitis sõidu. Geerts lõpetas sõidu teisena ja Benistant juba 40 sekundi kaugusel liidritest kolmandana.

Etapi kokkuvõttes tuli 47 punktiga liidriks Vialle. Samade punktidega jäi teiseks Geerts. 40 punktiga tuli kolmandaks Benistant. Sarja kokkuvõttes jätkab liidrina Geerts, tema edu Vialle´i ees on kuus punkti. Kolmandal kohal on Laengenfelder, kes kaotab liidrile juba 94 punktiga.