Mulluse juunioride MM-i viies mees liitus Team 101% ridadega

— FOTO: Team 101% Facebook

Läinud aastal Eesti motosportlaste ühe vägevaima tulemuse eest hoolitsenud ja motokrossi juunioride maailmameistrivõistlustel viienda koha saavutanud Tristen Mardo sõidab Eestis edaspidi Team 101% koosseisus.

Kodumaal treenimiseks ja võistlemiseks saab Tristen uue Yamaha YZ125, kirjutab mxmania.eu.

Käimasoleva hooaja eel Itaalia DreamTeam Moto meeskonnaga liitunud ja 85cc tsiklilt märksa suuremale 125cc masinale kolinud Mardo keskendub sel hooajal Euroopa ja Itaalia meistrivõistlustele. Suure osa ajast Itaalias elav ja treeniv Mardo saab nüüd aga muretult ka kodumaal treenida ja võistelda, sest Team 101% koosseisus on tal tiimi poolt Eestis kasutada uus Yamaha YZ125.

“Hooaeg on olnud täis õppimist. Arvestades minu arengut ja ka kasvuperioodi otsustasime talvel koos lähedastega suuremale tsiklile kolida, et oleks rohkem aega kohanemiseks ja saaksin oma arengule uued uksed avada. Olen saanud terve hooaja Euroopas väga heades tingimustes treenida ja tugevas konkurentsis võistelda, kuid kuna minu sealne tiim baseerub Itaalias, oli Eestis treenimise ja võistlemisega palju peavalu. Nüüd on tänu headele toetajatele ja Team 101% see mure lahendatud ja ka siin võistlusvalmis tsikkel olemas,” kirjeldas Mardo, lisades, et on plaan kaasa teha ka kogu kodune meistrivõistluste sari.

Team 101% ühe eestvedaja Erki Kahro sõnul on tegemist väga andeka ja tööka noormehega, kelle kodustel meistrivõistlustel osalemine on nii publikule kui ka konkurentidele rõõmustav uudis.

“Saatus on Tristeni teele viimaste aastate jooksul mitmeid kive veeretanud, kuid tänu lähedaste toele ja oma suurele armastusele motospordi vastu on ta sihikindlalt unistuste poole edasi püüelnud. Meil on väga hea meel Tristenit oma meeskonnas tervitada, toetada tema Eestis treenimist ja võistlemist ning pakkuda kodustele krossifännidele võimalust näha veel üht kiiret meest stardirivis. See aitab kaasa Tristeni arengule ja tugevdab konkurentsi tervikuna,” sõnas Kahro.

“Team 101% eesmärk ongi edendada motokrossi Eestis tervikuna ning aidata noortel ja talendikatel krossisõitjatel teha järgmine samm oma arengus,” lisas ta.

Arukülast pärit 15-aastane Tristen Mardo üllatas mullu Soomes toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel nii teisi kui ka iseennast, saavutades ülitugevas konkurentsis 85cc masinaklassis kõrge viienda koha. Järgmine võimalus noort krossiässa rajal näha avaneb juba sel laupäeval 1. juulil, kui Pärnu Lennuvälja Motopargis sõidetakse Eesti meistrivõistluste teine etapp.