Motokrossi Eesti meistrivõistluste hooaja lõpetasid külgvankrid ja quadid

Karl Robin Rillo
Karl Robin Rillo — FOTO: erakogu

Pühapäeval 8. septembril toimus Tihemetsas Lauri krossirajal külgvankrite ja quadide Eesti meistrivõistluste viimane etapp. Külgvankritel teenisid oma esimese meistritiitli Ülar Karing ja Oliver Sebastian Lamp. Quad Open klassis viis tiitli Lätti Reinis Bicans.

Külgvankritel läksid viimasele etapile liidritena Karing ja Lamp. Mehed, keda kindlasti hooaja alguses paljud ei julgenud esikohale ennustada, olid senise hooaja suurepäraselt sõitnud ja nende edumaa enne viimast etappi oli Kevin ja Kenny Vahterite ees oli 31 punkti. Viimasel etapil Tihemetsas olid kohal kõik parimad eesotsas Läti tippudega Daniels ja Bruno Lielbardistega. Ajasõidus näitasidki lätlased kõige paremat ringiaega. Neile järgnesid Markus Normak ja Karl Albert Kasesalu ning Gert Gordejev ja Sten Niitsoo. Karing ja Lamp olid ajasõidud neljandad.

Esimeses võistlussõidus võitja osas kordagi kahtlust ei tekkinud. Teistest kõrgemal tasemel sõitvad Lielbardised võtsid liidrikoha kohe stardi järel enda kätte ja hakkasid järgnevatel ka eest ära liikuma. Finishis oli nende edumaa teisel kohal lõpetanud Normaku ja Kasesalu ees üle 40 sekundi. Teisele ja kolmandale kohale võitlesidki Normak/Kasesalu ja Gordejev/Niitsoo. Enamuse sõidust liiguti koos, kuid möödasõitu Gordejevil ja Niitsool teha ei õnnestunud ja nii lõpetasid nad sõidu kolmandana Normaku ja Kasesalu järel. Karing ja Lamp tulid finishisse viiendana ning kuna Vahterid olid sõidus alles üheksandad, siis kindlustati avasõiduga ka Eesti meistritiitel.

Teist võistlussõitu läksid stardi järel juhtima Gordejev ja Niitsoo, teisele kohale pääsesid Normak ja Kasesalu ning kolmandad olid Lielbardised. Lätlasi keegi enda seljataga pikalt hoida ei suutnud ja paari ringiga olid nad juba liidrikohal. Sealt edasi oli sõit taas nende kontrolli all ja Lielbardised võtsid taas kindla sõiduvõidu Gordejevi ja Niitsoo ees. Tugeva sõidu tegid Robert Lihtsa ja Markus Lina, kes sõidu jooksul suutsid Normakust ja Kasesalust mööduda, tasuks teise sõidu kolmas koht.

Etapi kokkuvõttes tulid esikohale 50 punktiga Lielbardised. Teise koha said 42 punktiga Gordejev ja Niitsoo ning kolmanda koha 40 punktiga Normak ja Kasesalu. Hooaja kokkuvõttes tulid 196 punktiga meistriteks Karing ja Lamp. Teise koha teenisid 168 punktiga Lihtsa ja Lina ning kolmanda koha 162 punktiga Vahterid.

Külgvankrite veteranide arvestuses teenisid etapivõidu 50 punktiga Tomas ja Mantvydas Baltušised. Teise koha said 44 punktiga Argo Põldsaar ja Tomass Dukulis ning kolmanda koha 40 punktiga Janar Kaur ja Kardo Sarapik. Eesti meistriks tulid 235 punktiga Põldsaar ja Dukulis, teise koha said 162 punktiga Liutauras Variakojis ja Peteris Jegorovs ning kolmanda koha 161 punktiga Sergei Ivanov ja Eemeli Männilaan.

Külgvankrite B klassis teenisid etapivõidu 50 punktiga Katrin ja Patrick Põldmad, teise koha said 44 punktiga Ahto Kurg ja Sander Parts ning kolmanda koha 40 punktiga Sven Pintsuk ja Mihkel Kütt.

Quad Open klassis läks hooaja viimasele etapile liidrina vastu lätlane Reinis Bicans. Tema edumaa teisel kohal olnud Karl-Robin Rillo ees oli 17 punkti. Rillo näitas juba kvalifikatsioonis, et ta läheb esikohta püüdma. Parimal ringil suutis ta Kevin Saart edestada koguni 1,3 sekundiga, Bicans oli ajasõidus kolmas.

Esimest võistlussõitu asuski Rillo juhtima ja Saar võttis sisse teise koha. Saarel suurt tahtmist esikohale tõusta polnud ja ta sõitis kogu sõidu Rillo seljataga. Bicans alustas sõitu natuke tagant poolt, kuid üsna kiirelt tõusis ta juba kolmandale kohale, kus ta sõidu lõpetas. Rillo tuli finishisse esimesena Saare ees. Enne viimast sõitu oli lätlase edumaa endiselt 12 punkti ja Bicansi tiitlit ohustas viimases sõidus vaid mingi ebaõnn tehnilise rikke näol.

Teises sõidus kordus sama mis esimeses, Rillo võttis taas liidrikoha enda kätte ja Saar tema seljataga teine. Rillo juhtis taas kindlalt kogu sõitu ja võttis esikoha ning Saar lõpetas sõidu teisena. Tuli vaid oodata mida teeb Bicans. Lätlane oli aga taas kindel ja lõpetas sõidu jälle kolmandana ning kindlustas sellega ka endale Eesti meistritiitli.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Rillo, teine oli 44 punktiga Saar ja kolmas 40 punktiga Bicans. Hooaja kokkuvõttes oli parim 204 punktiga Bicans, teise koha sai 197 punktiga Rillo ja kolmanda koha 170 punktiga Priit Järvloo.

Quad Veteranide 40+ klassi arvestuses oli Tihemetsas esimene 50 punktiga Järvloo, teise koha sai 44 punktiga Rene Tarend ja kolmanda koha 40 punktiga Arunas Šukys. Quad B klassis tuli esikohale 47 punktiga Steven Eres, teise koha sai 43 punktiga Martten Tintso ja kolmanda koha 42 punktiga Karl Koho.

Quad 100 klassis oli viimasel etapil stardis 10 võistlejat. Mõlemad sõidud õnnestus võita Oskari Ruotsalainenil, kes tuli 50 punktiga etapivõitjaks. Avasõidu lõpetas teisena Brent Saul ja kolmandana Pätrik Ilm. Teises sõidus vahetasid poisid omavahel kohad ja nii läks kokkuvõttes 42 punktiga teine koht Ilmile ja kolmas koht Saulile. Eesti meistriks tuli Quad 100 klassis 229 punktiga Ruotsalainen, teise koha sai 198 punktiga Saul ja kolmanda koha 188 punktiga Roberts Valdmanis.

Quad Junior klassis oli rajal viis võistlejat ja etapp sai minna ka Eesti meistrivõistluste punktiarvestusse. Viimase etapi võitis 50 punktiga Ruben Vestung (1-1), teise koha teenis 44 punktiga Märtin Kähr (2-2) ja kolmanda koha 38 punktiga Rainis Liiva (4-3). Eesti meistriks tuli 195 punktiga Vestung, teise koha teenis 177 punktiga Kähr ja kolmanda koha 146 punktiga Arttu Autio.

ATV Laste klassi võistlussõidud pakkusid erinevad võitjad. Avasõidus oli kiireim Martten Sädemets, teisena lõpetas Kren Astok ja kolmandana Lars Landmann. Teises sõidus oli aga kiireim avasõidu neljas Egert Sutt. Teisena tuli finishisse Sädemets ja kolmanda Landmann.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Sädemets, teise koha sai 43 punktiga Sutt ja kolmanda koha 40 punktiga Landmann. Eesti meistriks tuli 228 punktiga Sutt, teine oli 208 punktiga Astok ja kolmas 205 punktiga Sädemets.

50cc masinaklassis oli enne viimast etappi kõik veel lahtine. Suurimad favoriidid tiitlile olid Simon Asi ja Rico Karu. Enne viimast etappi oli 3 punktiga liider Karu. Avasõidus suutiski Karu esikoha teenida Asi ees ja ta suurendas edumaad kuuele punktile. Kolmandana lõpetas sõidu lätlane Ralfs Siks. Teise sõidu alguses jäi Asi juba teisel ringil raja äärde ja sellega oli tiitli saatus otsustatud. Karu võitis taas sõidu, Siks oli teine ja Juss Joosep Abram kolmas.

Etapi kokkuvõttes teenis 50 punktiga esikoha Karu, teine oli 42 punktiga Siks ja kolmas 36 punktiga Abram. Eesti meistriks tuli 212 punktiga Karu, teise koha sai 181 punktiga Asi ja kolmanda koha 170 punktiga Herman Tamme.

Soolode Hobi klassi võistlussõidud võitis Mihkel Tääkre. Teise koha teenis Ain Klettenberg ja kolmanda koha Carl Mattias Räägel. elja etapi peale oli karikavõistluste arvestuses parim 161 punktiga Tääkre, teise koha sai 153 punktiga Klettenberg ja kolmanda koha 117 punktiga Mihkel Reino.