Jerezis alustatakse MotoGP hooajaga

Pikk koroonapaus saab sel nädalavahetusel viimaks läbi ka maailma kõige kiiremate tsiklisõitjate jaoks, kui Hispaanias, Jerezis alustatakse uue MotoGP hooajaga.

MotoGP hooaeg algab tervelt neli kuud planeeritust hiljem ja COVID-19 on selle kalendri täiesti sassi löönud. Paljud etapid on ära jäänud ning suur osa selle aasta võistlustest peetakse Hispaanias. Jerezis võisteldakse kahel järjestikusel nädalal ning hooaja avab Hispaania GP.

Marc Marquez asub jahtima oma seitsmendat tiitlivõitu

Kui mõnda sportlast võib pidev võidutsemine väsitada ning see loob aluse motivatsioonipuuduseks, siis Marc Marquez ei tea absoluutselt selle sõna tähendust. Kuuekordne MotoGP tšempion võidutses mullu neljandat aastat järjest ja tegi seda väga võimsalt, kogudes rekordilised 420 punkti.

Uue rekordina läks kirja ka 19 võidusõidu peale tulnud 18 poodiumikohta. Etapivõite kogunes Marquezile 12. Kogu karjääri peale on 27-aastane hispaanlane 127 etapi peale noppinud 56 võitu ja neid on kindlasti veel rohkelt juurde tulemas, kuna Marquez tegi Repsol Honda tiimiga talvel uue pikaajalise lepingu, mis kehtib aastani 2024.

Koroonapausiga läks tiitlikaitsjal isegi hästi. Marquez käis eelmise aasta lõpus õlaoperatsioonil ja hooaja avaetapiks, mis pidi märtsis toimuma, polnud ta sellest veel täielikult taastunud. Nüüd aga tunneb mees end suurepäraselt.

“Ma olen nüüd täielikult terve ja saan sõita täpselt nii nagu tahan. Hooajaeelsel perioodil olid mul suured raskused,” rääkis Marquez Jerezi etapieelsel pressikonverentsil.

Marquezi jaoks pidi algselt see hooaeg olema väga eriline, kuna Honda palkas ka tema noorema venna Alexi, kes võidutses mullu Moto2 sarjas, ent segastel asjaoludel jääb vendadel ühes tiimis siiski sõitmata. Alex Marquez alustab elu MotoGP-s hoopis Honda LCR tiimis.

Väsimatu Valentino Rossi

Noorem Marquez pidi Repsol Honda meeskonnas endale saama karjääri lõpetanud Jorge Lorenzo koha. 33-aastane eksmaailmameister oli mullu mitmete vigastuste küüsis ja tegi karjääri halvima aasta, mis ta viimaks ka lõpetama sundis. Küll jätkab aga võistlemist teine vanameister Valentino Rossi.

Legendaarne itaallane sai veebruaris juba 41-aastaseks, ent liikvel on jutud, et ta on isegi järgmiseks hooajaks juba lepingut sõlmimas. Rossi viimased tiitlivõidud jäävad rohkem kui kümne aasta tagusesse perioodi, kuid meeldejäävaid hetki suudab ta igal hooajal pakkuda.

Rossi, kelle nimel MotoGP-s rekordilised 89 võitu ja 198 poodiumikohta, võistleb alates 2013. aastast Yamaha tiimi eest. Marquezi tänavusteks suurimateks konkurentideks pakutakse kahte Rossi tiimikaaslast Maverick Vinalest ja Fabio Quartararot. Viimane noppis mullu küll mitu parimat stardikohta, ent võistlussõitudes suutis Marquez ta pidevalt üle kavaldada.

Tihe võistluskalender lisab põnevust

Paljude spetsialistide hinnangul tuleb tiitlikaitsja elu sel aastal palju raskem kui varem. Testide järel on sõitjad märkinud, et uus Michelini rehv kipub soosima Yamaha ja Suzuki tsikleid. Samuti lisab põnevust eriolukorra tingimustes loodud võistluskalender.

Kui varasemalt jäi võistlejatel etappide vahel mitu nädalat võimalike vigastuste ravimiseks, siis enam seda luksust pole. Sellega seoses on juba enne hooaja algust keerulises seisus Marquezi viimaste aastate suurim konkurent Andrea Dovizioso, kes kolm aastat järjest lõpetanud hooaja teise kohaga. Ducati mees murdis eelmise kuu lõpus vasaku käe rangluu.

MotoGP nädalavahetus algab TV3 Sport 2 ekraanil reedeste vabatreeningutega kell 10.50 ja 15.00. Kvalifikatsioon on kavas laupäeval kell 15.00 ja hooaja esimese võistlussõidu otseülekanne algab pühapäeval kell 14.50. Ülekanded on nähtavad ka veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad