Harri Kullas teenis SMX esimesel play-off etapil ülitugevas 450 klassis 19. koha

Harri Kullas
Harri Kullas — FOTO: Racepix Photography

Sel nädalavahetusel toimus Charlotte´is SuperMotocross esimene play-off etapp. Suvise motokrossi hooajaga sinna pääsme teeninud Harri Kullas teenis kahe sõidu kokkuvõttes ülitugevas 450 klassis 19. koha. Etapivõit läks Jett Lawrencile.

Ajasõidus kuulus Kullas põhigruppi, mis koosnes 20 kiireimast. Harri sõitis teisel sessioonil välja 18. rinigiaja. Parimat kiirust näitas ühe ringi jooksul Justin Cooper, teine oli Jett Lawrence ja kolmas Chase Sexton.

Esimeses võistlussõidus jäi Kullas stardi järel viimaste sekka. Sõidu jooksul suutis Harri oma positsiooni tublisti parandana ja finishisse jõudis ta 17. kohal. Algusest lõpuni juhtis sõitu Eli Tomac, teine oli Jett Lawrence ja kolmas Hunter Lawrence. Teise sõidus tegi Kullas tunduvalt parema stardi ja avaringil oli ta 12. kohal. Sõidu jooksul langes Harri vahepeal juba 19. kohale, seejärel suutis ta ka ise oma positsiooni parandana ja sarnaselt avasõidule oli ta finishis seitsmeteistkümnendana. Esikoha teenis Jett Lawrence, teine oli Tomac ja kolmas Sexton.

Etapi kokkuvõttes tuli Kullas 34 punktiga 19. kohale. Esikoha teenis 3 punktiga Jett Lawrence, teine oli 3 punktiga Tomac ja kolmas 7 punktiga Sexton.

250 klassis võitis mõlemad sõidud Haiden Deegan ja talle kuulus ka 2 punktiga esikoht. Teiseks tuli 6 punktiga Julien Beaumer, kes sõitudes oli teine ja neljas. Kolmanda koha sai 7 punktiga Levi Kitchen, sõidud lõpetas ta viiendana ja teisena.

2. etapp sõidetakse juba järgmisel nädalavahetusel.