Mitmed rahvakrossisõitjad plaanivad siirdumist Eesti meistrisarja

Noorte võistlussõitu juhib Henri Muld
Noorte võistlussõitu juhib Henri Muld — FOTO: Pille Russi

Rahvakrossihooaja lõpetanud Tarvastu Karika kaheksandal etapil mainis mõnigi sõitja, et plaanib liikuda edasi rallikrossi Eesti meistrivõistlustele. Rahvakrossisarjade üks eesmärk ongi pakkuda noortele ja harrastajatele võimalust oma autospordikarjäärile alus panna ja luua eeldused edasi liikumiseks, kirjutas autosport.

Rahvakrossi noorteklassi võitnud 19aastane Henri Muld plaanib järgmisel hooajaks astuda sammu edasi Eesti meistrivõistluste tasemele. “Tarvastu Karika viimasele etapile tulin kindla plaaniga tiitel koju tuua. Kõik läkski plaanipäraselt. Hooaeg oli väga edukas, katkestasin vaid ühel võistlusel,” rääkis Muld. “Järgmiseks aastaks on suhteliselt kindel plaan minna sõitma rallikrossi Eesti meistrivõistlusi klassis Super1600.”

Rahvakrossi nn väikeste tagaveoliste klassi ja vabaklassi parim Ranno Metsaveer kavatseb järgmisel hooajal võistelda rallikrossi Eesti meistrisarjas TouringCar klassis. “Kuna aasta kokkuvõttes oli kõik otsustatud, vajalikud punktid käes, tulin sõitu nautima ja rallikrossi EMV-l kasutatavaid Avoni rehve katsetama,” rääkis Metsaveer. “Eks rahaline seis näitab, kui heaks saame auto teha. Proovima lähen rallikrossi kindlasti, pole kindel, kas sõidan kõiki etappe.”

Crosskart Xtrem klassi võitis Raassillas 17aastane Lucas Orav, kelle järgmise aasta kavas on samad kolm sarja, kus osales tänavugi: crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistlused, rallikrossi Eesti meistrivõistlused ning rallikrossi Rally X Nordic. “Käisime võistluseelsel päeval Raassillas proovimas. Saime väga hea põhja alla ja tulin starti plaaniga võistlus võita,” rääkis Orav. Nii Orav kui Muld võitsid omas klassis lisaks krossile ka sprindi.

Raassilla rajal oli 2023. aasta esimene pärast põhjalikku rekonstrueerimist ja kõvakatte paigaldamist. “Selleks aastaks võetud plaani suutsime täita. Viisime läbi kaheksaetapilise Tarvastu karikasarja, rallikrossi Eesti ja Läti-Leedu meistrivõistluste etapid, drifti Balti meistrivõistluste etapi,” rääkis Peek. “Kõvakate annab võimaluse pidada võistlusi ka varakevadel ja hilissügisel, varasemal kruusarajal uppusime poolde põlve mudasse. Meil on kõik sõidud toimunud vastavalt planeeritule.”