Misso Karikas alustab uut hooaega juba detsembris

Misso rallikrossirajal sõidetav Misso karikasari alustab 2023. aasta hooaega juba käesoleva aasta 17. detsembril. Kavas on kuni kuus etappi, kirjutab uus.autosport.ee.

Misso Karikas alutsab hooaega 16. detsembril. Foto: Helari Koobakene

“Ilm on talvine ning jaanuar ja veebruar võistlusi juba niigi tihedalt täis. Nii et miks mitte varem pihta hakata,” sõnas võistluse juht Erko Sibul. “Vähemalt kaks etappi plaanime korraldada talvel.”

Uuel hooajal lisandus karikasarja SSV-de ja noorte rahvakrossiklass. SSV-d sõitsid varem vaid üksikute etappide tulemustele, kuid hooaja kokkuvõttes paremaid ei selgitatud. Noorte rahvakrossiklassis saavad osaleda 18aastased ja nooremad võistlejad kaherattaveolistel autodel. Võistlus selles masinaklassis toimub eraldi vaid siis, kui etapile on registreerunud vähemalt kuus võistlejat. Vähema noorvõistlejate arvu korral osalevad esiveoliste autodega noored esiveoliste ja tagaveolistega tagaveoliste klassis ning noortele sel etapil eraldi punkte ei anta.

“Uudiseks on ka vaba rehvivalik talvistel etappidel. Varasemalt kasutasime ühe tootja kindlat mudelit, kuid paraku puudub tarnekindlus. Rehvid peavad olema tänavalegaalsed,” lisas Sibul. “Täpsed nõuded on esitatud võistluse üldjuhendis.”

Eelregistreerimine Misso Karika esimesele etapile käib. 16. detsembril algavad võistlussõidud kell 9.35.

Möödunud hooajal osales Misso Karikal 126 sõitjat. Lisaks varajasele hooaja algusele on sarja eripäraks ka varajane lõpp, 2022. aasta hooajale tõmmati joon alla 25. juunil.