Reklaam sulgub sekundi pärast

Misso Karikas algab suurepärastes talvetingimustes

Misso Karikas algab 6. jaanuaril
Misso Karikas algab 6. jaanuaril — FOTO: Pille Russi

Rahvakrossi Misso Karika ja Lõuna-Eesti karika esimene etapp sõidetakse 6. jaanuaril suurepärastes talvistes tingimustes.

“Lund on palju ja rada hea, kindlasti tuleb korralik talvine võidusõit,” rääkis võistluse juht Erko Sibul. “Uudsena sõidetakse kõik Misso Karika talvised etapid vastupidiselt raja tavalisele sõidusuunale.”

Kokku on planeeritud Misso Karikale viis etappi, millest kaks on talvised.

Sibul tõi välja rahvakrossisarjade tehniliste ja muude reeglite ühtlustamise 2024. aastaks. “Ega need erinevused ennegi suured olnud, kuid nüüd on tingimused täielikult ühtlustatud. Erandiks on vaid Tarvastu Karika talvised etapid, kus raja asfaltkattest tulenevalt on lubatud vaid lamellrehvid, teistel võib kasutada ka naaste,” rääkis ta. “Igal juhul palun võistlejatel uue hooaja dokumentidega põhjalikult tutvuda.”

Misso Karikas on ka esimene võistlus, kus kasutusel EAL uus registreerimissüsteem. See on seotud litsentsisüsteemiga ning loodud nii, et kasutamiskogemus oleks autosportlastele võimalikult harjumuspärane ja lihtne. Samas on tegemist veel arendusjärgus keskkonnaga ja viimistlemine jätkub. Detailse kasutusjuhendiga on võimalik tutvuda siin.

Möödunud hooajal koosnes Misso Karikas viiest etapist, hooaja kokkuvõttes osales sel 154 võistlejat.

Kalender 2024 (kõik võistlused toimuvad Misso rallikrossirajal):

6. jaanuar – 1. etapp

2. märts – 2. etapp

20. aprill – 3. etapp

1. juuni – 4. etapp

5. oktoober – 5. etapp