Mis juhtus Dakari ralli 4. katsel Benediktas Vanagasega?

Benediktas Vanagas
Benediktas Vanagas Facebook — FOTO: Benediktas Vanagas

Toyota Eesti kirjutab oma sotsiaalmeedia leheküljel, mis täpsemalt juhtus Dakari ralli 4. katsel leedulase Benediktas Vanagasega?!

Eilset päeva (nüüd juba üleeilset) alustas TOYOTA GAZOO Racing Balticsi tiim suurepärase tempoga ja pärast sprindikatseid püsiti üldarvestuses 10. koha juures, kuid Dakaris võib teadupärast muutuda kõik vaid sekunditega. Nii purustaski juba 20 kilomeetrit hiljem liivarööbaste keskel asunud kivi auto esisilla ja nii jäi nelikveost alles tagavedu.

Meeskond üritas katse lõpuni jäänud 40 km ära sõita, kuid Benediktasel hakkas kivi otsa sõitmise löögist halb. Kuna kõik sümptomid viitasid peapõrutusele, kutsuti neutralisatsioonialas (kahe katselõigu ülesõit) kohale meedikud, kes kutsusid omakorda kiirelt kopteri, et Benediktas baaslaagrisse täiendavasse tervisekontrolli viia.

Arstid aga ei lubanud Benediktasel rallit jätkata ning seega tuli meie meestel paraku Dakar selleks korraks katkestada, sest tervis ja ohutus on alati kõige tähtsamad. Meeste tervis ja enesetunne on täna hea. Benediktas peab puhkama paar nädalat, kuid eesmärk pole silme eest kadunud. See Dakari ralli võis küll pooleli jääda, kuid seda tugevamana võtame ette järgmise.  

 

Soovime jätkuvalt kogu tiimile jõudu ja jaksu ning mõnusat ärateenitud puhkust ja taastumist!