Mattias Reinaas tuli kahekordseks Belgia meistriks

Mattias Reinaas
Mattias Reinaas — FOTO: Eesti Veemoto Liit

Hooaja alguses tegi BNJ meeskond Belgiast Mattias Reinaasile ettepaneku sõita nende ridades kaasa Belgia meistrivõistlustel. Sari koosnes viiest etapist ja igal etapil sõideti kolm sõitu. Lisaks Belgia sõitjatele osalesid sarjas veel külalisvõistlejad Prantsusmaalt, Hollandist ja Inglismaalt.

BNJ meeskonnaga löödi käed ja Mattias osales Belgia meistrivõistlustel klassides PRO-AM Ski 4 Stroke Lites ning EXPERT Ski Stock. Sarjas eduka osalemise eelduseks oli kaasa sõita kõik etapid ja üheks suureks väljakutseks sai koostada selleks toimiv logistiline plaan.

Meistritiitlid olid lahtised kuni viimase etapini – nagu tehnikaspordis oli ka tehnilisi probleeme ja kiiruse võis võtta ka veest jetipumpa sisse ujunud prügi.

PRO-AM Ski 4 Stroke Lite klassis võitis Reinaas viiest etapist neli ja kokku toimunud 15. sõidust võttis võidu 12-nes. Tagades omale 773 punktiga meistritiitli. Hõbedale sõitis ennast kokkuvõttes 705 punktiga Sam Wilson Inglismaalt ja pronksile tuli 634 punktiga Bernie Gueniaule Prantsusmaalt.

EXPERT Ski Stock klassis andsid Reinaasile Belgia meistritiitli kokku kaks etapivõitu ja 10 sõiduvõitu. Teisele kohale tuli Jordy Vandeputte Belgiast ja kolmanda koha saavutas Daan Hoeke Hollandist.

Belgia meistrivõisltustel kaasasõitmine andis hea võimaluse sportlikuks arenguks ning võimaluse arendada tehnikat ja tehnilist lisavarustust.

2024 hooajal koostöö BNJ meeskonnaga jätkub ja planeeritakse kaasa sõita viieetapiline Belgia meistrivõistluste sari.