Martin Järveoja võitis crosskartide Eesti meistrivõistluste etapil esikoha

II etapi poodium: võitja Martin Järveoja, II koht Martin Juga ja III koht Marko Ringenberg
II etapi poodium: võitja Martin Järveoja, II koht Martin Juga ja III koht Marko Ringenberg — FOTO: Alari Jüriöö

  ja 11. juunil sõideti Kehala Ringil crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistluste kaks esimest etappi. Võistlus muutus mõlemal etapil niivõrd põnevaks ja tasavägiseks, et poodiumikohtade võitlus mahtus vaid sekundi sisse.

  Mõlema etapi jaoks olid rajameistrid välja mõelnud kokku neli kiiruskatset, pikkusega ca 3,5 – 4,5 km mida läbiti neli korda. Ühe etapi arvestuses läks arvesse kahe kiiruskatse kolm paremat aega, mis liideti.

  Laupäevasel esimesel etapil näitas kiiremat minekut ka Põhja-Euroopa rallikrossisarja etapil poodiumile tõusnud Martin Juga. Teine oli Martin Järveoja ning poodiumi kolmandale astmele tõusis Marko Ringenberg.

  Pühapäeval peetud teisel etapil sõitis pingelises heitluses esikoha välja Järveoja, kes igapäevaselt hoopis ralli MM sarjas Ott Tänaku kaardilugejana tegutseb. Järgnesid Juga ning Ringenberg.

  Etapivõit otsustati viimasel kiiruskatse läbimisel ning sõnaotseses mõttes murdosa sekunditega, kus Järveojal õnnestus seekord edestada Juga võistluspäeva kokkuvõttes napi 0,8 sekundiga.

  “Kui vanasõna kohaselt võivad esimesed vasikad aia taha minna, siis mul on siiralt hea meel tõdeda, et tänu kõikide heade asjaolude kokku langemisele, õnnestus meie esimene tuleproov uue võistlussarja korraldamisel üle ootuste hästi. Ma olen väga tänulik kõigile, kes selle nädalavahetuse korda minekusse panustasid, sõitjad, mehaanikud, korraldustiim, toetajad ja kaasaelajad – usun, et siit sündis üks oluline ja suure tulevikuga sündmus Eesti motospordikalendrisse. Ja loomulikult on mul sõitjana hea meel, et sportlikus mõttes käis seal eesotsas ikka sajandike taga ajamine ja seega anti ka tohutult hasarti pakkuv vaatemäng,” ütles Eero Nõgene, kolmekordne crosskartide Eesti meister rallikrossis ja uue võistlussarja eestvedaja koos CKR Estonia tiimiga.

  Crosskartide rallisprindi Eesti meistrivõistlused toimuvad tänavu esmaskordselt.

  Täpsemat infot leiab sarja kohta FB-lehel crosskart rallisprint.