Marko Muru saavutas rallikrossi Läti-Leedu meistrivõistlustel topeltvõidu

Marko Muru (Honda Civic Type R) võitis rallikrossi Läti-Leedu meistrivõistlustel esikoha klassis Super 2000 ning juunioride arvestuses, kirjutab uus.autosport.ee.

Marko Muru viis sihile stabiilsus. Foto: Pille Russi

Super 2000-s osales kuuel etapil kokku 22 sõitjat, juunioride arvestust peeti klassiüleselt ning seal teenis punkte 21 võistlejat. “Sarjas oli väga tihe konkurents, mõnel võistlusel mahtus sekundi sisse  viis või kuus autot,” rääkis Muru. “Sõidud olid väga võitluslikud. Näiteks LaitseRallyPark´is toimunud võistlusel üritasin tõusta teiselt positsioonilt esimeseks, kuid sündmused arenesid nii, et kukkusin hoopis kolmandaks.”

Muru lõpetas viiel etapil poodiumil, vaid viimasel oli neljas. “Eks peamine oligi stabiilsus,” sõnas ta. “Paljudel rivaalidel jäi just sellest puudu.”

Eestlastest saavutas Läti-Leedu meistrivõistlustel Super 1600-s klassivõidu ka Janno Ligur (Škoda Fabia), kes võitis kõik etapid. Andreas Aulik (VW Golf 2) sai samas klassis neljanda koha. Supercaris oli Andri Õun (Ford Ka+ Active) teine. Esikolmikusse jõudis eestlastest veel Liis Talivere, kes lõpetas karikavõistluste klassis Xtreme (Speedcar Xtreme) kolmanda kohaga.

Laupäeval stardib Marko Muru Terminal Oil rallikrossi Eesti meistrivõistluste viimasel etapil Porsche Ringil, kus tal on võimalik võita klassi Super 1600 Eesti meistritiitel.