Marko Muru: kiirus ja kogemus olid väga head

Marko Muru jäi RX2e debüütvõistlusega rahule
Marko Muru jäi RX2e debüütvõistlusega rahule — FOTO: Jan Kaare Rafoss

Marko Muru debüteeris nädalavahetusel rallikrossi elektriautode FIA RX2e sarjas ja jäi oma kiiruse ning saadud kogemusega väga rahule.

Muru jäi Rootsis Höljesi rajal sõidetud etapil napilt finaalist välja, lõpetades oma poolfinaali neljanda kohaga. Finaali pääses kummagi poolfinaali kolm paremat. Muru koht etapi kokkuvõttes oli seitsmes.

“Juba treeningsõidus sain kindluse, et kiirus on olemas,” rääkis Muru. Kvalifikatsioonis sai Muru kümne osaleja seas viienda aja. “Eksisin push to pass nupu kasutamisel ja tegelikult oleks saanud olla aeg parem.”

Esimesel päeval kuiva ilmaga sõidetud eelsõitudes oli Muru esimeses neljas ja kahes järgmises viies. “Tuli startida välimisest reast ja sealt oli üsna keeruline ettepoole tõusta. Küll aga olid ringiajad samal tasemel kogenud sõitjatega.”

Ööl vastu teist päeva sadas vihma ning see nõudis auto ümberseadistamist ning kohanemist. “QEV tiimi insenerid on kogenud ja seadistus saadi hästi paika. Samuti saavutasin sõidutunnetuse, ehkki kuival rajal tundsin end paremini. Kokkuvõttes olen rahul: kiirus oli olemas ja sain juurde väärtuslikke kogemusi.”

Muru stardib RX2e sarja Belgia etapil 5.-6. augustini Belgias.

Eestlastest osales Höljesis Euroopa meistrivõistluste klassis Euro RX3 Siim Saluri, kes sai 12. koha.

Vahendas, autosport.ee