Mark Martin Loomets näitas Itaalias head kiirust

Mark Martin Loomets Näitas Itaalias head tempot
Mark Martin Loomets Näitas Itaalias head tempot — FOTO: Pille Russi / arhiiv (EMV etapp Põltsamaal)

Eesti kardisportlased Mark Martin Loomets ja Meryl Peldes võistlesid möödunud nädalavahetusel Itaalias Franciacorta kardirajal World Series Karting Euroopa sarja avaetapil. Loomets näitas Mini klassis paljulubavat tempot.

53 sõitja konkurentsis figureeris Mark Martin Loomets (AMC Tech Racing) juba kvalifikatsioonis esikümnes. Esimeses eelsõidus kahjuks ebaõnnestunud Loomets pidi alustama 26. kohaga, aga lisas sinna juurde seejärel 11. ja 8. positsiooni, mis andsid talle eelsõitude kokkuvõttes 16. koha ja 8. stardiruudu B eelfinaali. Tubli sõit tõstis noort eestlast sealgi kahe korra võrra kuuendaks ja Mark Martin paigutas end finaali 14. stardikohale. Finaal tal kahjuks nii hästi ei õnnestunud ja hoolimata väga heast tempost lõpetas võistluse alles 33. kohaga. Sellegipoolest näitas Loomets väga head tempot ja andis palju lootust tuleviku vaadates.

Klassis OK Junior startinud Meryl Peldesel (Aqva Racing) oli tegemist kahjuks väga raske nädalavahetusega, kui juba kvalifikatsioonis aega kirja ei saadud ja alles 101. kohalt võistlusi tuli alustada. Eelsõitudes kõigest 31., 33., 30., 34. koha ja ühe katkestamisega leppima pidanud Peldes ei lunastanud kohta ka eelfinaalidesse ja lõpetas nädalavahetuse Itaalias 96. kohaga.

Klassis OK näitas võimsat kiirust meie lõunanaaber Tomass Stolcermanis (Energy Corse Srl) ja võitis hooaja avaetapi.

Sarja teine ja viimane etapp toimub 5. novembril samuti Itaalias Sarno kardirajal.