Reklaam sulgub sekundi pärast

Maastikusõitjad alustasid hooaega käredas pakases

Offroadi hooaeg algas käredas pakases.
Offroadi hooaeg algas käredas pakases. — FOTO: Krista Anton

Maastikusõitjate hooaeg algas Suure Maasturite Talvesprindiga Harjumaal käredas pakases.

“Laupäeva hommikul näitas stardis termomeeter 24 külmakraadi,” rääkis võistluse peakorraldaja Rasmus Himma. “ATV-sõitjatel ei olnud üldse lihtne. Kui mõne kraavi jää järele andis, siis said nad ka veel märjaks. Mõnigi mees jõudis finišisse kivikõvaks külmunud riietuses.”

Keskusega Ravila mõisas toimunud orienteerumisvõistluse maastikutingimused olid südatalvised. “Lund oli piisavalt, kui mõned kraavid välja arvata, siis jää ka piisavalt paks, et võistlustehnikat probleemideta kanda.”

Kui enamiku orienteerumise kontrollpunktide puhul kehtis põhimõte kiirem võidab, ehk mida kiiremini punktini jõuda, seda parem on tulemus, siis ühes lõigus luges kiiruse asemel teekonna ökonoomsus.

“Rohkem punkte teenis meeskond, kes leidis kõige väiksemat läbisõitu nõudva teekonna. Mõistagi ei saa maastikul sõita otsejoones, tuleb tingimusi arvestades kokku panna optimaalne marsruut. See oli võistlejatele päris kõva pähkel.”

Suur Maasturite Talvesprint oli EAL Eesti 4×4 Off-Road karikavõistluse ja superkarikavõistluse esimene etapp. Hooaeg jätkub võistlusega Mudakonn 26.-28. aprillini.

Tulemused

ATV Vaba: 1. Kaido Kuuse / Arvi Hannibal, Harju MP1, 2. Kert Väinsalu / Mihkel Svätski, South-Est ATV KM, 3. Raido Välk / Rasmus Välk, Mehed Marsilt.

TR-1: 1. Kaupo Liiv / Veiko Simm, Vuran TR-1, 2. Rasmus Laansalu / Raido Rinaldini, Rass ja Raits, 3. Tarvi Noorma / Karl Eric Kullasepp, Oru Offroad.

Vaba: 1. Alvar Rannula / Kaido Kool, Vuran Offroad, 2. Urmas Uffert / Kaido Kallavus, Samru, 3. Ranek Sepp / Alvar Pihl.

TR-3: 1. Rene Derrik / Priit Kasesalu, Mudarakett.