Maardus sõideti Eesti Noorte Karikavõistluste eelviimane etapp

Lucas Leok
Lucas Leok — FOTO: Lucas Leok #111 Facebook

Pühapäeval 17. septembril toimus Maardu krossirajal motokrossi Eesti Noorte Karikavõistluste eelviimane etapp. Ilm oli võistluspäeval hea ja sõitjad said nautida korralikke tingimusi ning panna oma oskused proovile pehmes liivas.

Kõige kiiremas 85cc klassis oli kohal praktiliselt kogu Eesti paremik. Ajasõidus eraldas kahte parimat Travis Leokit ja Lucas Leokit vaid sajandik. Avasõidus võttis stardi järel liidrikoha enda kätte Travis Leok, talle järgnesid Aston Allas ja Lucas Leok. Travis hoidis liidrikoha enda käes kuni sõidu keskosani. Siis tegi ta sõiduvea ning Allas ja Lucas Leok pääsesid temast mööda. Lucas suutis samal ringil ka Allasest mööduda ning asus sõidu liidriks. Oma kohta ta nam käest ei andnudki ning avasõidu võit kuulus Lucas Leokile. Travis suutis uuesti Astonist mööda sõita ja lõpetas sõidu tema ees kolmandana.

Teist sõitu asus juhtima Allas, kuid juba teisel ringil võttis liidrikoha enda kätte Lucas Leok. Esimese poole sõidust asus kolmandal kohal Travis Leok, kuid pärast kümmet minutit katkestas ta sõidu ja kolmandaks tõusis Enriko Peilman. Lucas Leok sõitis kõigil eest ära ning võttis esikoha ka teisest sõidust, teisena tuli finishisse Allas ja kolmandana Peilman.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Lucas Leok, teise koha sai 42 punktiga Aston Allas ja kolmanda koha 38 punktiga Enriko Peilman. 85 Juunioride arvestuses oli parim Lucas Leok, teine Aston Allas ja kolmas Leslie Puller.

65cc klassi avasõitu asus stardi järel juhtima Enri Lustus, talle järgnesid Gregor Lootus ja Rasmus Näär. Lootus püsis enamuse sõidust Lustusel tuules, kuid otsustavalt mööda sõita tal ei õnnestunud. Eelviimasel ringil tegi Lootus sõiduvea ning sellega oli ka esikoha saatus otsustatud. Lustus võttis esikoha, teisena lõpetas Lootus ja kolmandaks tõusis tänu Nääri ebaõnnele lõpuks Theo Kolts.

Teises sõidus õnnestus stardi järel liidrikoht enda kätte võtta Lootusel ja Lustus asus teda jälitama. Sõidu keskel suutiski Enri Gregorist mööda sõita ning sõidu liidriks asuda. Lootus alla aga ei andnud ja poisid tulid ratas rattas kuni finishini. Finishijoonel eraldas kahte esimest lõpuks vaid 0,4 sekundit, napi võidu võttis Lustus. Näär suutis sel korral ilusti lõpuni tulla ning teenis kindla kolmanda koha.

Etapi kokkuvõttes tuli esikohale 50 punktiga Lustus, teise koha sai 44 punktiga Lootus ja kolmanda koha 35 punktiga Kolts, kes teises sõidus kuues oli. Juunioride arvestuses sai esikoha Näär, teine oli Kolts ja kolmas Erki Raudnagel.

50cc klassi avasõit algas sarnaselt sellele nagu enamus sõite sel hooajal. Ruben Tees asus sõitu juhtima ning koheselt järgnevate ees ka oma edumaad suurendama. Kui sõita jäi kaks ringi oli Teesil teiste juba suur edu ja esikoht näis üsna kindel. Siis aga tabas teda ebaõnn ning Tees kaotas üle 40 sekundi aega ja selle suutis ära kasutada Jaan Aron Vahter, kes liidriks tõusis ning sõidu ka lõpuks võitis. Tees tuli finishisse teisena ja Henry Järv kolmandana.

Teises sõidus võttis liidrikoha enda kätte taas Tees, aga sarnaselt avasõidule pääses sõidu keskel temast mööda Vahter. Teesil jäi siiski piisavalt aega, et viga parandana ning ring hiljem oli ta taas juba liidrikohal ja võttis lõpuks ikkagi kindla sõiduvõidu. Teisena tuli finishisse Vahter ja kolmandana Järv.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoah 47 punktiga Tees, samade punktidega tuli teiseks Vahter ja kolmas oli 40 punktiga Järv.

Pitbike MX klassi arvestuses oli rajal vaid Matis Heinpõld, kes esikoha karika ka koju viis. Pitbike 35+ klassi arvestuses võitis mõlemad sõidud ja teenis esikoha 50 punktiga Marko Lepik, teise koha sai mõlemas sõidus Romet Ahi ja kolmanda koha Toomas Raba. Päeva kokkuvõttes oli Ahi 44 punktiga teine ja Raba 40 punktiga kolmas. Pitbike Juunioride klassi esikoha teenis Henry Küper, teine oli Samuel Sarv.

Pitbike 88 Semi klassis jagasid sõiduvõidud omavahel ära Mikk Pinsel ja Kristel Raba. Kuna Raba võitis just teise sõidus, siis kuulus päeva kokkuvõttes esikoht 47 punktiga just talle ja Pinsel jäi võrdsete punktidega teiseks. Kolmanda koha teenis 40 punktiga Kristo Hint, mõlemad sõidud lõpetas ta samuti kolmandana. Pitbike 88 Semi Juunioride arvestuse parim oli Samuel Sarv, teise koha sai Markus Mettus ja kolmanda koha Deiro Pill.

Quad 100 klassi arvestuses tuli esikohale Pätrik Ilm ja teiseks Martin Kähr. Avasõidu võitis Kähr, kuid teises sõidus oli parem Ilm ja nii läks 47 punktiga esikoht just Ilmile. Kolmanda koha teenis 40 punktiga Brent Saul. Quad Juunioride klassi esikoha sai Ruben Vestung.

ATV Laste klassi sõidud võitis Roberts Valdmanis (50 punkti), teine oli kahel korral Lars Landmann (44 punkti) ja kolmas Markuss Ignatjevs (40 punkti). Juunioride arvestuses läks esikoht Kren Astokile (50 punkti), teise koha teenis Paul Pärtel Koho (42 punkti) ja kolmanda koha Marko Ronis (38 punkti). Hiinakate klassi esikoha teenis Romiver Prikko (50 punkti), teine oli Tarvi Tiidussalu (44 punkti) ja kolmas Rocco Kübarsepp (40 punkti).

MX Open klassis võttis esikoha Tanel Rauk, teiseks tuli Gregor Kuusk ja kolmandaks Romeo Pikand. MX Hobi klassi kiireim oli Gren Laht, teiseks tuli Mati Nuut ja kolmandaks Karl Linke.